ciąża

Ciąża – jak przygotować organizm do planowanej ciąży, pielęgnacja

Ciąża – wiele par, które planują w najbliższej przyszłości dziecko, zastanawia się nad tym, w jaki sposób przygotować się do rodzicielstwa i jednocześnie odpowiednio przygotować swoje organizmy do tego zadania. Ciąża to nie tylko czas zmiany trybu życia przyszłej mamy. Trzeba pamiętać o tym, że materiał genetyczny ojca jest równie ważny i ma on kluczowe znaczenie dla zdrowia i rozwoju malucha. Poza tym, partnerzy powinni mieć wystarczające siły, aby poradzić sobie z wychowaniem młodego człowieka.

Przede wszystkim zmiana trybu życia

Najważniejsze jest to, aby spojrzeć na siebie z perspektywy innej osoby i ocenić, jaki tryb życia prowadzi się na co dzień. Często bowiem młodzi ludzie żyją dzisiaj pod wpływem ogromnego stresu i są w ciągłym pośpiechu. Na pewno nie wpływa to pozytywnie na ich zdrowie. Warto zatrzymać się na chwilę i znaleźć czas dla siebie.

Poza tym, bardzo ważna jest również dieta. Przyszli rodzice powinni opracować wspólnie swoją dietę oraz sposób odżywiania, aby popracować nad zdrowiem. Na co należy zwrócić uwagę?

  • posiłki powinny być spożywane regularnie i o stałych porach. Najlepiej przygotować sobie porcje zdrowych dań na cały dzień w domu i zabrać je ze sobą do pracy
  • należy unikać jedzenia przetworzonego i wszelkiego rodzaju Fast foodów. Najlepiej sprawdza się jedzenie przygotowywane samodzielnie w warunkach domowych
  • warto stawiać na zdrowe produkty – w diecie powinny dominować warzywa, a także chude białko i zdrowe węglowodany, dobrze też unikać słodyczy i tłustych, smażonych potraw
  • warto też zrezygnować z alkoholu i innych nałogów, lub zminimalizować je – używki wpływają bardzo negatywnie na stan zdrowia przyszłych rodziców, jak również na ich materiał genetyczny.

Poza jedzeniem, koniecznie należy pomyśleć również o sporcie. Wskazana jest jakakolwiek aktywność fizyczna. Można wybrać wspólnie dyscyplinę, która odpowiada obojgu i miło spędzać czas wolny razem. Aktywna przyszła mama znacznie lepiej zniesie później poród.

W trakcie ciąży kobiecie wolno więcej

Kobieta powinna również zadbać o siebie. Ważna jest prawidłowa suplementacja witaminowa. Zawsze należy spożywać kwas foliowy, myśląc o dziecku. Poza tym, lekarz ginekolog może zlecić podstawowe badania z krwi i moczu i zalecić ewentualnie inne witaminy i suplementy diety, aby wzmocnić przyszłą mamę na początku jej drogi.

Warto też pomyśleć o pielęgnacji skóry. W trakcie ciąży bardzo się ona naciąga, traci swoją jędrność i elastyczność. Jeżeli jednak zostanie odpowiednio przygotowana, można liczyć na szybki powrót ciała do normy.

Ciąża a pielęgnacja i odżywanie ciała

Warto postawić więc na naturalne peelingi, a także masaże i balsamy silnie nawilżające i ujędrniające skórę. Dzięki odpowiedniemu poziomowi nawilżenia, na skórze nie powinny pojawiać się rozstępy, które bardzo ją szpecą.

Najlepiej korzystać z dobrych kosmetyków codziennie po prysznicu i wzmacniać skórę za pomocą masaży i innych zabiegów pielęgnacyjnych. Wówczas nie trzeba obawiać się skutków ciąży w przyszłości. Wiele kobiet bardzo szybko powraca do swojej pierwotnej formy i nie narzeka na rozstępy, ani inne problemy skórne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *