Implanty zębowe – dla kogo są przeznaczone?

Implanty zębowe to bardzo popularna metoda, aby uzupełnić braki w swoim uzupełnieniu naturalnym. Metoda ta jest możliwie najbardziej fizjologiczna oraz powszechnie używana. Poniżej przyjrzymy się nieco bliżej implantom zębowych i sprawdzimy gdzie można zrobić najlepsze implanty. Kraków jest miejscem, w którym znajdziemy bez problemu profesjonalny gabinet. Sprawdzimy także, po czym poznamy dobrego stomatologa.

Co warto wiedzieć o implantach zębowych?

Implant to tytanowa śruba, która kształtem samym w sobie przypomina korzeń zęba osadzony w kości. Nie widać go zupełnie w jamie ustnej. Implant się zrasta z kością szczęki i zastępuje tym samym korzeń naszego naturalnego zęba.

Czy każdy z nas może sobie zrobić implanty? Niestety nie każdy. Jednak od razu zaznaczmy, że osoby niekwalifikujące są w znacznej mniejszości. Rozpatruje się ogólne przeciwwskazania, które są związane ze zdrowiem aktualnym pacjenta oraz wszelkimi przebytymi chorobami w przeszłości. Przeciwwskazaniami bezwzględnymi są ciężkie ogólnoustrojowe choroby. Jest to AIDS, choroba nowotworowa, ciężkie uzależnienia, czy też sepsa.

Wszystkie osoby, które marzą o implantach, są także ciekawe jak wygląda samo przygotowanie do tego zabiegu. Najpierw jest przeprowadzana konsultacja. Podczas niej powinien brać udział lekarz implantolog oraz protetyk. Implant ne jest zębem i na nim należy wykonać protetyczną pracę. Podczas konsultacji lekarz zleca zrobienie pantomograficznego zdjęcia. Czasem także zleca tomografię komputerową. W przypadku chorych pacjentów poprosić powinien o wyniki badań laboratoryjnych krwi. Gdy nie ma żadnych przeciwwskazań, to przechodzi się zabiegu właściwego.

Zalety implantów

Jakimi zaletami mogą się pochwalić implanty? Musimy przyznać, że jest ich sporo. Na pewno pierwszą z nich jest relatywnie krótki czas leczenia. Stomatolodzy naprawdę szybko wstawiają implanty oraz odbudowują w krótkim czasie ząb. Implanty zębowe są niemal idealnie dopasowane do uzębienia naturalnego każdego pacjenta.

Pozwalają nam zachować nasz wygląd naturalny twarzy. Do tego pacjent nie czuje żadnej różnicy pomiędzy implantem a naturalnym zębem. Pozostaje zatem zapewniony pełny komfort jedzenia. Dla większości osób jest to bardzo ważne.

Jak wybrać dobrego stomatologa?

Klinikę, w której oferują implanty możemy znaleźć samodzielnie w sieci. Wystarczy, że wpiszemy frazę „implanty Kraków”. Jednak pamiętajmy, że w przypadku ważnych zabiegów zdrowotnych i estetycznych, powinniśmy zrobić co w naszej mocy, aby trafić do naprawdę dobrego specjalisty. Naprawdę mamy szeroki wybór gabinetów oraz klinik, w których oferują implanty. Kraków to miasto duże, które słynie z wielu profesjonalnych klinik medycznych. Po czym rozpoznamy dobrego stomatologa? Na pewno po profesjonalizmie. Dobry stomatolog poszerza nieustannie swoje kompetencje. Bierze udział w kursach, sympozjach, studiach podyplomowych, jak i w dodatkowych szkoleniach. Medycyna rozwija się w bardzo szybkim tempie, a więc jest to konieczne.

Mówi się także, że najlepszym lekarzem jest lekarz z powołania. Dobry stomatolog kocha to, co robi. Specjaliści muszą być otwarci na wszelkie potrzeby pacjentów i wybierają wszelkie najbardziej optymalne sposoby leczenia. Szczerość jest podstawa relacji z wybranym stomatologiem.

Dobry lekarz także sam tworzy atmosferę otwartości oraz zaufania. Musi zadbać o nasz komfort psychiczny. Bardzo ważnym elementem profesjonalizmu stomatologa jest podkreślenie skutków niepodjęcia, czy też przerwania kuracji. Mamy jak najbardziej prawo do decydowania o sposobie, w którym będzie podjęte nasze leczenie. Pełna świadomość pacjenta powinna być absolutnym priorytetem.

Na sam koniec wspomnijmy o rekomendacjach. Wiemy doskonale, że sporą inwestycją są implanty. Kraków, a raczej krakowskie kliniki dają nam wiele możliwości. Chcemy dzięki rekomendacji trafić do najlepszej z nich. Warto dodatkowo sprawdzić wszelkie opinie o lekarzach w sieci. Mowa zarówno tych na forach, jak i na stronach internetowych. Jednak należy pamiętać, że nie wszystkie wpisy będą w pełni obiektywne, dlatego też dobrze jest zachować wobec nich pewną dozę zdrowego dystansu.

Wybierając sprawdzoną firmę na pewno znajdziemy implanty w Krakowie najwyższej jakości, z których będziemy dumni przez wiele, wiele lat. W końcu zaczniemy się szeroko uśmiechać, bez grama wstydu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *