Naturalny środek na leczenie kości i stawów

Naturalny środek na leczenie kości i stawów – sprawdzona receptura!

Naturalny środek na leczenie kości i stawów – ból stawów i kości jest częstym schorzeniem dotykającym przede wszystkim osoby w podeszłym wieku. Dzieje się tak, ponieważ obecna w nich chrząstka z biegiem czasu traci swoje właściwości i przestaje prawidłowo spełniać wyznaczone funkcje. Warto więc wiedzieć jak uporać się z przykrymi dolegliwościami stawów i kości niezależnie od wieku!

Prawda jest taka, że ból stawów sam w sobie nie istnieje. Pochodzi on od okolicznych nerwów. Te wraz z wiekiem, podobnie jak chrząstka, także słabną i przyczyniają się do odczuwania bólu oraz dyskomfortu, zwłaszcza jeśli leczenie w początkowej fazie zostanie zbagatelizowane.

Naturalny środek na leczenie kości i stawów

Ból stawów, który nie jest spowodowany urazem może wynikać z dny moczanowej, choroby zwyrodnieniowej, niektórych schorzeń autoimmunologicznych lub przewlekłego zapalenia, co może prowadzić do problemów z innymi narządami.

Przewlekłe zapalenie prowadzi do wielu komplikacji, dlatego ważne jest, aby wiedzieć jak ważna jest wczesna reakcja, leczenie oraz profilaktyka. Nie musisz chodzić do lekarza za każdym razem kiedy poczujesz jakąkolwiek dolegliwość. Znamy kilka skutecznych, domowych sposobów, które pomogą Ci uporać się z problemem.

Naturalne leczenie łagodzące ból kości i stawów

Wszystkie składniki leku, na który przepis za moment podamy mają silne właściwości lecznicze. Imbir jest przeciwzapalny, wzmacnia układ immunologiczny, zapobiega chorobom serca, poprawia ogólną wydolność organizmu. Marchew z kolei jest bogata w liczne składniki odżywcze, które działają dobroczynnie zarówno na kości, jak i stawy.

Składniki

  • 5-6 marchwi
  • 1/2 łyżeczki czarnego pieprzu
  • 2 cm kawałek świeżego imbiru
  • 1/2 łyżeczki sproszkowanej kurkumy

Przygotowanie

Oczyść i drobno posiekaj marchew. Zetrzyj na tarce imbir oraz kurkumę, jeśli wybrałeś świeżą a nie sproszkowaną. Dodaj wszystko do blendera i mieszaj aż do momentu, w którym uzyskasz jednolitą mieszankę.

Leczenie

Pij od 50 do 60 ml lekarstwa trzy razy dziennie na pół godziny przed każdym, głównym posiłkiem. Jeśli uważasz, że mieszanka jest zbyt gęsta rozcieńcz ją jeszcze trochę z wodą.

Jeżeli ból jest dotkliwy to do leczenia dołącz spożywanie pokrzywy lub skrzypu. Zioła te mają właściwości przeciwbólowe, stymulują regenerację kości i smarowanie stawów. Przed rozpoczęciem leczenia warto również skonsultować się z zielarzem lub specjalistą medycyny naturalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *