Czy wybielanie zębów zawsze jest bezpieczne?

Piękne, białe zęby potrafią znacząco odmienić wygląd całej twarzy. Dlatego zabiegi wybielania zębów stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Czy jednak w każdej sytuacji są bezpieczne? Co wtedy, gdy pacjent zmaga się z zaawansowaną próchnicą, ma martwy ząb lub inne ubytki? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule!

Istnieją różne metody wybielania zębów. Profesjonalne kliniki stomatologiczne po przeprowadzeniu wywiadu i dokładnemu przyjrzeniu się uzębieniu pacjenta dobierają sposób najbardziej odpowiedni i bezpieczny. Sprawdźmy jednak, czy są sytuacje, które mogą stanowić przeciwwskazanie do wybielania zębów!

Plomby, licówki, martwy ząb – czy są przeszkodą w wybielaniu?

Wybielanie zębów domowymi sposobami potrafi być bardzo długotrwałym procesem, nieprzynoszącym oczekiwanych efektów. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z profesjonalnych usług wybielania w gabinecie stomatologicznym. Każdy taki zabieg, niezależnie od wybranej metody wybielania, poprzedzony jest dokładnym badaniem. Lekarz stomatolog musi upewnić się, że w jamie ustnej nie znajdują się żadne zęby wymagające leczenia, a także ustalić, czy pacjent ma założone plomby, licówki lub czy ma martwy ząb. Do wybielania, na przykład przy pomocy lasera diodowego, nadają się bowiem tylko zdrowe zęby. Plomby i licówki nie zmienią swojego koloru w czasie wybielania, dlatego lekarz powinien wymienić je na jaśniejsze, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt. Również martwy ząb, choć sam nie zmieni koloru podczas wybielania, można wybielić od wewnątrz. Przed zabiegiem może się także okazać konieczne usunięcie kamienia nazębnego.

Wybielanie zębów a zdrowe szkliwo

Czy wybielanie zębów niszczy szkliwo? To jedno z najczęściej zadawanych przez pacjentów pytań. Mnogość metod stosowanych do wybielania nieco utrudnia postawienie jednoznacznej odpowiedzi – wszystko zależy bowiem właśnie od doboru metody przez lekarza oraz agresywności użytych w trakcie zabiegu środków. Można jednak z całą stanowczością stwierdzić, że wybielanie zębów przeprowadzone przez profesjonalistę w gabinecie stomatologicznym w prawidłowy sposób nie niszczy szkliwa oraz jest bezpieczne dla jamy ustnej i dziąseł. Efektem ubocznym pewnych metod wybielania może być czasowa nadwrażliwość, jednak można się jej szybko pozbyć przy użyciu polecanej przez lekarza pasty do zębów. Warto mimo wszystko pamiętać, aby zabiegu wybielania zębów nie wykonywać zbyt często.

Aby umówić się na profesjonalny zabieg wybielania zębów, wejdź na stronę www.orto-smile.pl. Znajdziesz tam ofertę wybielania trzema różnymi metodami, a także inne zabiegi stomatologii estetycznej i nie tylko. Skorzystanie z usług profesjonalistów to najlepsza opcja, aby cieszyć się zdrowym, pięknym, białym uśmiechem – domowe metody wybielania zębów nigdy nie przyniosą tak spektakularnych efektów. Tylko specjalista z doświadczeniem będzie w stanie odpowiednio ocenić Twój stan uzębienia i dobrać metodę wybielania, która będzie najmniej inwazyjna i przyniesie najlepsze rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *