Osoba leżąca w domu. Jakie akcesoria dobrać?

Opieka nad osobą, która praktycznie nie wstaje z łóżka – ze względu na poważne schorzenia – jest dużym wyzwaniem. Warto zadbać o akcesoria, zapewniające większą wygodę osobie zmagającej się z chorobami przewlekłymi lub dochodzącej do zdrowia po operacji czy wypadku. Niedogodności można redukować, a na rynku istnieje szeroka gama produktów, które nie tylko poprawią komfort osoby, jaką się opiekujesz, ale pomogą również zadbać o higienę osobistą i zmniejszą ryzyko powstawania niebezpiecznych odleżyn.

Kubek-pojnik dla chorego

Konsumowanie posiłków i płynów, gdy leży się w łóżku, zawsze sprawia dodatkowe kłopoty. Przed zabrudzeniem pościeli skutecznie chronią takie akcesoria jak kubek dla osoby leżącej. To produkt dostosowany do potrzeb pacjenta. Możesz w nim podawać rekonwalescentowi również pokarmy w postaci płynnej, dzięki dodatkowej, specjalnej pokrywce.

Wygodne wezgłowie na łóżko

Duża liczba poduszek to nie najlepszy pomysł, jeśli chcesz ustabilizować tułów osoby, którą się opiekujesz. Zły podkład niekorzystnie wpływa choćby na kręgosłup. Wezgłowie nakładane na łóżko doskonale sprawdza się na co dzień. Możesz dostosowywać kąt nachylenia do aktualnych preferencji co ułatwia jedzenie, oglądanie telewizji czy czytanie.

Miska do mycia głowy w łóżku

Zadbanie o higienę to jeden z najważniejszych elementów opieki nad osobą leżącą. Pneumatyczna miska do mycia głowy została zaprojektowana, by woda nie moczyła łóżka ani pacjenta. Razem z zestawem prysznicowym stanowi praktyczne rozwiązanie dla osób najbardziej unieruchomionych.

Potrzeby fizjologiczne chorego. Majtki chłonne i pieluchy dla dorosłych

Na rynku znajdziesz szeroki wybór akcesoriów pozwalających na zabezpieczenie osoby chorej, gdy jej stan uniemożliwia wstawanie do toalety. Majtki chłonne to elastyczne produkty, dopasowujące się do ciała i przepuszczające powietrze. Podobnie jak pieluchomajtki dla dorosłych doskonale chłoną nieprzyjemne zapachy. To produkty testowane pod kątem dermatologicznym.

Basen sanitarny i kaczka sanitarna dla seniora

Choroby przewlekłe najczęściej dokuczają seniorom. Gdy problem z poruszaniem się jest zaawansowany potrzeby fizjologiczne można załatwiać przy użyciu basenu sanitarnego. To produkt łatwy do sterylizacji i praktyczny. W opiece sprawdzają się także anatomicznie wyprofilowane kaczki sanitarne damskie i męskie. Pojemnik do dobowej zbiórki moczu pozwoli za to oszacować ilość wydalanego płynu, co jest pomocne przy diagnostyce.

Miska nerkowa przy opiece nad osobą leżącą

Po poważnym zabiegu trzeba czasem zapanować nad wydzielinami osoby leżącej. Zużyte waciki, ciecze czy inne odpady medyczne możesz zbierać w praktycznej misce nerkowej. Produkt prosty do wysterylizowania sprawdza się zwłaszcza w placówkach służby zdrowia.

Podkładki przeciwodleżynowe. Najważniejsza profilaktyka

Zapobieganie martwicy tkanek to jedno z najbardziej istotnych zadań, z jakimi musisz się zmierzyć podczas opieki nad osobą leżącą. Podkładki przeciwodleżynowe pod pięty, nogi, łokcie, głowę i na biodra pozwalają ochronić najbardziej newralgiczne punkty, gdzie nacisk podłoża na tkanki jest największy. Pod pośladki zabezpieczająco sprawdzają się krążki przeciwodleżynowe.

Podkładki po zabiegu albo poporodowe

Gdy osoba znajdująca się pod Twoją opieką przeszła poważną operację, może wymagać czasowego ustabilizowania pozycji. Podkładki przeciwodleżynowe w kształcie klina dobrze sprawdzają się pod zgiętymi kolanami jak i pod głową. Podkładka przeciwodleżynowa trójkątna to dobre rozwiązanie dla pozycji bocznej. Rozpórka nóg ułatwia utrzymanie kończyn w rozchyleniu – na przykład po porodzie.

Materac przeciwodleżynowy. Jaki wybrać?

Wybierając materac przeciwodleżynowy piankowy czy pneumatyczny, musisz uwzględnić stopień zagrożenia odleżynami lub oszacować poziom ich zaawansowania. Materac przeciwodleżynowy komorowy stosuje się zwykle w poważniejszych i bardziej długotrwałych terapiach.

Więcej informacji, a także porad, na temat opieki nad osobą leżącą znajdziesz na stronie https://magmarmedyczny.pl, gdzie znajduje się szeroka oferta produktów wspomagających opiekę nad osobą leżącą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *