Wypadanie włosów po ciąży – przyczyny, zapobieganie

Przykrą dolegliwością, która dotyka większość młodych kobiet, jest wypadanie włosów po ciąży. To naturalny i przejściowy proces, którego objawy można jednak zmniejszyć. Dzięki temu łysienie po ciąży nie będzie tak przykrym doświadczeniem dla młodej mamy. Z naszego poradnika dowiesz się między innymi:

  • co jest przyczyną wypadania włosów
  • ile czasu trwa wypadanie włosów
  • co może nasilić przyczyny wypadania włosów
  • jak leczyć nadmierne wypadanie włosów

Co jest przyczyną wypadania włosów?

Ciąża jest okresem, w którym występuje wiele zmian hormonalnych w ciele kobiety. Większość z nich ma pomóc w przejściu ciąży, urodzeniu dziecka i pierwszych miesiącach po narodzinach. Poza pozytywnymi zmianami pojawia się też przykre objawy, takie jak wypadanie włosów po ciąży.

Wypadające włosy często określane są jako łysienie poporodowe. To naturalny proces, którego przyczyną są zmiany hormonalne i wynikające z tego niedobory pewnych składników. Za proces wypadania włosów odpowiada zbyt niski poziom estrogenu. Tego składnika drastycznie ubywa w organizmie kilka miesięcy po porodzie. Tego objawem w obrębie skóry głowy jest właśnie wypadanie włosów po ciąży.

 

Jak długo trwa wypadanie włosów?

Łysienie poporodowe jest procesem naturalnym i u każdej kobiety przebiega nieco inaczej. Inny jest nie tylko przebieg, ale także czas trwania procesu. Wypadanie włosów zazwyczaj rozpoczyna już po kilku tygodniach od porodu. To po mniej więcej dwóch miesiącach można zauważyć spadek poziomu estrogenu.

Problem z wypadaniem włosów może trwać kilka miesięcy do roku. Związek z tym terminem ma cykl życia włosa. Po nagłym wypadaniu włosy zaczynają ponownie odrastać. Kobiety z krótszymi fryzurami szybciej zauważą zanikające objawy. Panie mogące się pochwalić długimi włosami mogą znacznie dłużej wracać do stanu sprzed porodu.

 

Co może nasilić przyczyny wypadania włosów?

Można zauważyć, że problem wypadających włosów w różnym stopniu dotyka konkretnych kobiet. U jednych włosy wypadają bardzo intensywnie, tymczasem u innych ten proces przebiega łagodnie. Nie m tu większego znaczenia pielęgnacja włosów, czy intensywne rozczesywanie włosów, choć to wówczas straty są najbardziej zauważalne.

Wpływ na intensywność wypadania ma zawartość konkretnych składników odżywczych w organizmie. Dlatego najważniejszym sposobem na ograniczenie skutków będzie suplementacja. Można wzmocnić włosy poprzez dostarczanie do organizmu cynku żelaza i zdrowych kwasów tłuszczowych. Można dostarczać ich poprzez suplementy diety lub skórę głowy, czyli stosowanie specjalnych odżywek. Każdy sposób na wzmocnienie włosów będzie dobry.

 

Jak leczyć nadmierne wypadanie włosów?

Dobór diety i szamponów może w pewnym stopniu ograniczyć to, że wypadają włosy. Jednak żeby najbardziej skutecznie zapobiec temu przykremu zjawisku, warto zastosować produkty, które uznawane są za lek. Jednym z takich produktów jest Kerabione Mama, który ma skład precyzyjnie dobrany pod kątem kobiet w okresie poporodowym. Jednocześnie zawartość tabletek nie wpływa niekorzystnie na zdrowie matki i dziecka.

Kerabione Mama to witaminy dla kobiet karmiących piersią. Skład to nie tylko składniki wzmacniające włosy i zapobiegające wypadaniu włosów. Zawartość leku poprawi także zdolności organizmu do regeneracji włosów i sprzyja odrastaniu. Składniki dobierane są także pod kątem łamliwych paznokci i ich osłabienia w tym okresie. Dodatkowo produkt zawiera składniki polecane kobietom w ciąży i karmiących, czyli jod i kwas foliowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *