Łóżko ortopedyczne – niezbędne wsparcie rehabilitacji

Łóżka ortopedyczne są obecnie podstawowym sprzętem rehabilitacyjnym i medycznym dla osób niepełnosprawnych oraz po poważnych zabiegach chirurgicznych. Starzejące się społeczeństwo coraz częściej potrzebuje fachowej opieki. Nie może się ona odbywać bez pomocy sprawdzonego sprzętu.

Jakie są rodzaje łóżek ortopedycznych?

Łóżka ortopedyczne można podzielić na modele z elektryczną regulacją oparcia lub z regulacją ręczną. Te pierwsze posiadają w zestawie również pilot, który znacznie ułatwię odpowiednie wyregulowanie łóżka, nie tylko pod kątem jego wysokości, ale także zgięcia danych kończyn. Łóżka mają również kółka z możliwością ich zablokowania. To bardzo pożyteczne, zwłaszcza jeśli chcemy przewieźć chorego w różne miejsca domu lub mieszkania. Ułatwiają one również przewożenie chorego po oddziale rehabilitacyjnym. Są często używane w szpitalach i na oddziałach rehabilitacji.

Łóżka różnią się od siebie również sposobem wykonania – niektóre z nich wykonane są w drewnie, a z kolei inne mają metalową obudowę. W obu przypadkach są łatwe do dezynfekcji. Wszytki łóżka posiadają wzmacnianą konstrukcję oaz wygodny stelaż, umożliwiający udźwig do 180 kg. Łóżka nie zawierają materaca, który należy zakupić oddzielnie. Przy wypożyczaniu łoże rehabilitacyjnych jest to podyktowane względami higienicznymi. Oprócz materaca konieczne jest również kupienie podkładu higienicznego oraz pościeli.

Czy łóżka ortopedyczne można wypożyczać?

Koszt zakupu łóżka ortopedycznego niestety jest zbyt wysoki, by każda osoba niepełnosprawna i jej rodzina mogła pozwolić sobie na taki wydatek. Często dzieje się również tak, że choroba, nagły paraliż lub wypadek pojawiają się nagle, a najbliższe osoby oraz sam zainteresowany nie ma odpowiedniej ilości gotówki na takie sytuacje. Z kolei zajmowanie się osobą leżącą wymaga specjalistycznego łóżka, który pomaga nie tylko w fizjoterapii, ale również codziennym funkcjonowaniu, np. podczas podnoszenia osoby chorej, jej przebierania i mycia lub karmienia. Rozwiązaniem jest wypożyczenie łóżka ortopedycznego, dzięki czemu koszt takiego sprzętu jest rozłożony na dogodne raty. Istnieje możliwość wykupienia łóżka na stałe, jeśli okaże się, że niesprawność lub choroba najbliższej osoby przeciąga się w czasie. Koszt miesięczny wypożyczenia łóżka ortopedycznego waha się od 90 do 200 zł – aktualny cennik znajduje się m.in. na stronie: https://beck-orto.pl/

Cena wypożyczenia łóżka ortopedycznego jest uzależniona od jego modelu – modele z kolei różnią się od siebie różnymi funkcjonalnościami, w tym elektryczna regulacja wysokości tułowia, pozycja zgięci owa kończyn dolnych, a także pozycja Trendellenburga i Antytrendellenburga. Na życzenie klientów dostępne są również łóżka ortopedyczne z wysięgnikiem z trójkątem. Pomaga on w podciągnięciu się osoby chorej, by łatwiej jej było przyjąć postawę siedzącą.

Co ważne w cenie wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego jest również jego wniesienie i montaż. To ogromne ułatwienie dla rodzin osób niepełnosprawnych, którzy mogą zająć się w tym czasie dobrostanem oraz zdrowiem osoby, którą się opiekują.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *