Jak zrealizować e-receptę? – przepis krok po kroku

Wielu Polaków dowiedziało się już, jak zamówić leki na e-receptę. Korzystają z publicznej lub prywatnej służby zdrowia i w ramach jej odbywają wizyty lekarskie stacjonarnie, telekonsultacje lub wideokonsultacje. Jednak wiele osób wciąż nie wie, jak zamówić receptę przez internet. Dzięki temu można zdobyć receptę bez wychodzenia z domu, bez telekonsultacji czy wideokonsultacji, wystarczy wypełnić prosty formularz. Ten dyskretny sposób zyskuje coraz większą popularność wśród osób, które szybko potrzebują tabletki po. Recepta online może zostać zrealizowana w każdej aptece na terenie Polski lub aptece internetowej, jeśli lek odbierzemy osobiście. Dowiedz się wszystkiego o recepcie online, aby uzyskać lek bez stania w kolejce do lekarza.

 

Jak zdobyć receptę od lekarza online

 

Nie wszyscy wiedzą, że w internecie istnieją miejsca, gdzie legalnie i za ułamek ceny prywatnej wizyty lekarskiej można uzyskać receptę online. Jednym z takich miejsc jest Nasza Recepta, zarejestrowany w Polsce podmiot medyczny, który świadczy usługi wystawiania e-recepty online. Proces uzyskania recepty online został maksymalnie uproszczony, dzięki czemu możemy mieć ją już w ciągu 5 minut w formie czterocyfrowego kodu SMS. Kod ten wystarczy podać w aptece wraz z dziewięciocyfrowym numerem PESEL, aby otrzymać lek bez stania w kolejce do lekarza.

 

Jak zamówić leki na e-receptę

 

Mamy również możliwość zamówienia leków przez internet – musimy je jednak odebrać osobiście. W aptece należy podać czterocyfrowy kod SMS i numer PESEL – czym w takim razie różni się to od zakupu stacjonarnego? Leki możemy zamówić wcześniej – dzięki temu będziemy mieli pewność, że czekają na nas zarezerwowane w aptece. Nie trzeba ich będzie zamawiać i przychodzić drugi raz.

 

W jakich przypadkach warto uzyskać receptę od lekarza online

 

Wiele instytucji zachęca nas do dbania o zdrowie, jednak w rzeczywistości okazuje się to często bardzo trudne i żmudne. Na przykład, jeśli zabraknie nam leku na chorobę przewlekłą, ciężko jest dostać się awaryjnie do lekarza specjalisty z Narodowego Funduszu Zdrowia. Czasem są nawet problemy, aby tego samego dnia umówić się do lekarza prywatnie, szczególnie w małych miejscowościach. W takich przypadkach warto skorzystać z możliwości zamówienia recepty od lekarza online, aby nie przerywać leczenia z dnia na dzień.

 

E-recepta online to wygoda i bezpieczeństwo stosowania

 

Możemy mieć wątpliwości, czy w recepcie online nasze poufne dane, jak numer PESEL i przyjmowane leki, są bezpieczne. Jednak nie mamy się o co martwić, bo o naszych lekach dowiadują się te same osoby, co w przypadku recepty papierowej. Oczywiście musi to być osoba wypisująca receptę, zwykle lekarz albo pielęgniarka. Poza tym gdy realizujemy recepty, farmaceuta podaje nam przyjmowane przez nas leki. Jednak poza tym nikt inny nie poznaje naszych poufnych danych i informacji medycznych, dlatego możemy być spokojni o swoje bezpieczeństwo.

 

Potrzebujesz tabletki po? Recepta online to szybki sposób na jej uzyskanie

 

W przypadku antykoncepcji awaryjnej kluczowym aspektem jest czas – tabletka dzień po musi zostać podana w określonym przedziale czasowym, a najlepiej jak najprędzej. Inaczej może nie zadziałać, dlatego należy szybko uzyskać receptę. Recepta elektroniczna umożliwia uzyskanie recepty w trakcie wizyty stacjonarnej, telefonicznej, wideokonsultacji czy po wypełnieniu formularza, co pozwala szybko zdobyć tabletkę dzień po. Dzięki temu możemy mieć większą pewność co do skuteczności tabletki dzień po i uzyskać ją w każdej sytuacji, również np. na wakacjach w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *