Makijaż do okularów – jak dopasować do go oprawek?

Okulary mogą wizualnie zmniejszać i powiększać oczy w zależności od rodzaju noszonych szkieł. Stwarza to nie lada wyzwanie pod kątem makijażu, który powinien podkreślić oczy, od których grube i wyraźne oprawki okularów skutecznie odwracają uwagę. Jak dopasować makijaż do noszonych okularów? Przede wszystkim pod uwagę należy wziąć własną wadę wzroku. Krótkowidz potrzebuje innego makijażu niż dalekowidz, który nosi inny rodzaj szkieł. Ważny jest także wygląd samych oprawek, ich grubość, a nawet kolor.

Makijaż dla krótkowidza

Szkła nazywane minusowymi wizualnie zmniejszają oczy, przez co zadaniem makijażu dla krótkowidza jest je subtelnie powiększyć. Najlepiej w tym zadaniu sprawdza się delikatny makijaż składający się z tuszu do rzęs i jasnych cieni do powiek. Kosmetyki do makijażu najlepsze dla krótkowidza to między innymi perłowe i metaliczne cienie oraz maskary dodające rzęsom objętości i długości. Co ważne, krótkowidz noszący okulary powinien jednak unikać ciemnych konturów oczu, w tym przede wszystkim czarnych kresek na ich dolnej powiece, tak zwanej linii wodnej, która wizualnie zmniejsza oczy. Dla ich powiększenia zaleca się podkreślić ją białą kredką.

Jaki jest więc idealny makijaż dla krótkowidza? Naturalną wersję z cieniem do powiek i tuszem do rzęs można wzbogacić o kreskę tworzoną kredką lub eyelinerem na górnej powiece, która potrafi świetnie powiększyć oczy wizualnie nawet przez okulary. Bardzo ważne jest jednak, aby poprowadzić ją od połowy powieki, a nie przez całą jej długość.

Makijaż dla dalekowidza

Szkła noszone przez dalekowidza wizualnie powiększają oczy, a więc odpowiednio dobrany makijaż powinien je delikatnie zmniejszać. W tym przypadku czarne kreski na górnej powiece prowadzone aż od kącika oka są jak najbardziej mile widziane. Na specjalne okazje można zdecydować się także na postawienie czarnej kreski na linii wodnej oka, czyli na jej dolnej powiece.

W przypadku dalekowidzów nie zaleca się używania delikatnych kolorów cieni do powiek jak róże czy odcienie metaliczne. Zamiast tego znacznie lepiej sprawdzają się brązy i różne odcienie beżu. Wybierając cień do powiek do ciemnego makijażu z grubą kreską na powiece, śmiało można sięgnąć także po ciemne odcienie brązów, a nawet szarości. Całość będzie wyglądać bardzo elegancko i klasycznie, a szkła okularów i tak wizualnie lekko powiększą uzyskany efekt i dodatkowo podkreślą makijaż oczu.

Makijaż pod okulary – przydatne wskazówki

Bardzo często powtarzaną radą dla kobiet, które noszą okulary, jest zwrócenie uwagi na makijaż brwi. Oprawki okularów potrafią podkreślać ich kształt i zwracać na nie większą uwagę, jeśli nie zgrywają się one z ich kształtem. Brwi zaleca się dokładnie rozczesywać i układać, tak aby każdy z włosków skierowany był w górę. Do trwałego ułożenia brwi skorzystać można ze specjalnych żeli, które utrzymują je w jednej pozycji przez wiele godzin. Po ich ułożeniu warto wyrównać ich kształt i kolor z pomocą tuszu, kredki, lub cienia.

Wybierając makijaż pod okulary, warto zwrócić uwagę na kształt, kolor i styl noszonych oprawek. Do grubych oprawek w mocnym i widocznym z daleka kolorze zaleca się dobierać delikatniejszy makijaż, który zrównoważy całą stylizację. Kolor cieni do powiek można wówczas dopasować do odcienia oprawek, dzięki czemu całość będzie wyglądać spójnie, a okulary staną się modnym i eleganckim dodatkiem do makijażu twarzy, a nawet pasującej do całości odzieży.

Nosząc delikatne, cienkie oprawki i modele, których zadaniem jest się możliwie jak najmniej wyróżniać, można zdecydować się na mocniejszy makijaż podkreślający oczy. Wówczas mile widziane są tusze do rzęs wyraźnie zwiększające ich objętość, grube kreski na powiekach i wyraźne kolory cieni do powiek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *