Interpretacja wyników krwi online

Badania krwi robimy w różnych okolicznościach. Mogą to być badania do pracy lub kiedy sami chcemy się dowiedzieć, czy jesteśmy zdrowi. Najczęściej jednak zleca je nam lekarz, gdy idziemy do niego z wizytą, ponieważ czujemy się źle. Krew może być badana szczegółowo lub na konkretne, wybrane oznaczenia. Z krwi zbadamy na przykład poziom cukru, cholesterolu, ilość hormonów, ale także dowiemy się, czy w naszym organizmie toczy się stan zapalny. Może on być niegroźny, chociażby przy przeziębieniu), ale może także wskazywać na większe problemy zdrowotne (choroba nowotworowa).

 

Bardzo ważne jest, aby regularnie badać krew, chociażby w podstawowych oznaczeniach nawet wówczas, gdy nic nam nie jest. Może się okazać, że wykryjemy jakąś ukrytą chorobę i to uratuje nam życie.

 

Interpretacja wyników badań krwi

 

Dobrze. Zrobiliśmy badania, mamy wyniki w ręce. I co dalej? Jeśli nie jesteś związany z medycyną i nie masz nikogo w rodzinie, kto mógłby rozczytać różne skróty i cyferki, musisz koniecznie udać się do lekarza, aby dowiedzieć się, jaki jest stan twojego zdrowia. To lekarz powinien zinterpretować wyniki badań i udzielić fachowej porady. Większość z nas niestety szuka informacji od doktora Google, co jest karygodne, zwłaszcza jeśli normy są przekroczone lub obniżone. Wyniki zależą od bardzo różnych czynników i diagnozę musi postawić wykwalifikowany specjalista.

 

Co zrobić, gdy lekarz jest niedostępny?

 

Oczywiście, może się tak zdarzyć. Lekarze też ludzie, też mogą chorować lub być na urlopie. Wtedy z pomocą przychodzi usługa interpretacji wyników krwi online. Zlecając taką usługę, masz gwarancję, że analizę przeprowadzi lekarz. Usługa ta jest niedroga, a realizacja szybka. Warto więc z niej skorzystać, gdy nie mamy możliwości wizyty u naszego lekarza.

 

Jak mam dostarczyć wyniki?

 

Możesz kartkę z wynikami zeskanować lub przesłać lekarzowi plik z wynikami (dużo wyników można pobrać online w pliku pdf). Możemy je również przeczytać podczas połączenia video lub rozmowy telefonicznej. Po opłaceniu zlecenia czekamy na opis wyników. Możemy też zamówić wizytę online, podczas której lekarz zinterpretuje nam wyniki i podpowie, co dalej powinniśmy zrobić, gdzie się skierować. Podczas takiej wizyty na stronie telemedyk.online lekarz może nam wystawić e-receptę, a jeśli zajdzie potrzeba e-zwolnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *