Jak schudnąć po porodzie

Jak schudnąć po porodzie? Jak stracić brzuch po ciąży?

Jak schudnąć po porodzie? Jak wygląda życie po ciąży i jak je zmienić? Czyli porady na powrót do dawnej sylwetki. Jak schudnąć po porodzie? Jest to odwieczny temat, na którego nadal nie znaleziono złotego środka. Istnieje kilka ponadczasowych metod jednak żadna z nich cię nie zadowoliła? To oznacza, że ten artykuł jest właśnie dla ciebie!

Wszystkie jako mamy wiemy, że dziecko jest największym szczęściem dla człowieka. Jednak droga po porodzie, którą musimy przejść nie należy do najlżejszych. Opieka nad naszym maleństwem, dochodzenie do siebie, a kiedy w końcu nastąpi dojście do formy przed ciążą? Istnieje na to kilka sprawdzonych sposobów.

DAJ SOBIE CZAS!

Na początku naszej drogi do wymarzonego celu warto przypomnieć ważną zasadę, że nie warto się spieszyć. Nadmiernie szybkie chęci powrotu do odzyskania sylwetki przed ciążą, nie kończą się korzystnie dla naszego organizmu. Nasze ciało przede wszystkim potrzebuje odpoczynku od około dwóch do trzech tygodni, zwłaszcza po cesarskim cięciu. Pamiętajmy jednak, że każda z nas jest inna, a co za tym idzie każdy organizm potrzebuje czegoś innego.

ZDROWA REGENERACJA

Kolejną rzeczą, do której musimy przystąpić to regeneracja. Ciało musi się odpowiednio zregenerować, więc w tym miejscu zalecane są masaże, spa, a także sen. Przestrzeganie tych zasad może być kluczowym punktem w drodze do schudnięcia po porodzie. We śnie regeneracja budzi się najbardziej, a co za tym idzie – spalanie odbywa się na najwyższych obrotach. Wtedy wzrasta również metabolizm.

DUŻO RUCHU – KLUCZ DO SUKCESU

Kiedy czujemy, że jesteśmy gotowe, a nasz organizm odżył na nowo, należy pamiętać o regularnych spacerach. Plusem jest tutaj spacer z naszą pociechą, za pomocą którego nasze więzi wzmacniają się, a my same dużo się ruszamy. Wskazanym sportem jest przede wszystkim spacer, a dla silniejszych mam w pierwszych dwóch, trzech tygodniach nawet szybszy marsz. Nordic walking cieszy się również dużą popularnością wśród świeżo upieczonych mam. Do mniej więcej trzech tygodni po porodzie wyżej wymienione sporty powinny być jedynymi, które możemy uprawiać. Warto jest do nich zaliczyć również jogę, która jest świetnym ćwiczeniem rozciągającym, a dodatkowo wycisza i redukuje stres.

Około cztery tygodnie po porodzie – idealny czas, aby zacząć myśleć o czymś więcej. Jednak pamiętajmy, aby wszystko konsultować z lekarzem. W dalszych tygodniach młoda mama może poćwiczyć na rowerku stacjonarnym, uprawiać ćwiczenia aerobowe, jednak należy pamiętać aby nie nadwyrężać mięśni brzucha. Dobrym ćwiczeniem jest również zumba, czyli taniec na bazie fitness. Jest to aktywność lekka, łatwa i przyjemna.

ODPOWIEDNIA DIETA

Kluczowym elementem w naszej drodze do schudnięcia po porodzie jest prawidłowa dieta. Co należy jeść i jak często? Wiadomo, że najważniejsze jest aby jeść regularnie. Jednak, dla młodych mam, ważne będzie jedzenie częściej, a w mniejszej porcji. Nasza dieta musi być przede wszystkim bogata w wapń, magnez, żelazo, witaminę B, C oraz D. Jeśli jesteśmy mamami, które karmią, tym bardziej zwróćmy uwagę na to aby nasze jedzenie było obfite w wszelakie wartości odżywcze, a tym samym bezpieczne dla dziecka.

Produktami szczególnie zalecanymi w schudnięciu po porodzie są produkty takie jak: białe mięso najlepiej z indyka, ryby, zielone warzywa (szpinak, rukola, botwinka), owoce leśne i cytrusowe oraz chleb żytni i razowy. Pamiętajmy również o wszelkich kaszach i makaronach pełnoziarnistych.

NAWODNIENIE

Aby schudnąć po ciąży, musimy pić odpowiednią ilość płynów na dzień. Dla zdrowego człowieka wynosi to około dwóch litrów dziennie. Niektórzy twierdzą, że ten cel jest nieosiągalny, jednak jest to czysty mit. Ludzie w natłoku codziennych zajęć zwyczajnie zapominają o odpowiedniej dawce nawodnienia. Tyczy się to zwłaszcza kobiet, które chcą schudnąć po porodzie. Kiedy czujemy się głodne, nie sięgajmy od razu po przekąski. Zamiast tego przed każdym posiłkiem wypijmy szklankę wody. Większość ludzi, która stwierdza, że czuje głód czuje po prostu pragnienie, a to często jest mylące. Więc prosta rada do zapamiętania: pij szklankę wody przed każdym posiłkiem. Nim się obejrzysz, zauważysz, że wypiłaś dwa litry wody.

Woda jest również bardzo istotnym elementem zawierających źródło najważniejszych minerałów, co jest szczególnie ważne dla naszego dziecka, jeśli karmimy piersią. Picie wody jest bardzo ważne, więc warto aby stało się to częścią naszego życia.

CZEGO UNIKAĆ?

Aby schudnąć po porodzie jak i zachować zdrowe nawyki i być przykładem zdrowia, w szczególności należy unikać stresów. Silne stresy wyzwalają w nas negatywne emocje, co może odbić się źle na nas jak i zarówno na naszych najbliższych. Jako młode mamy unikajmy zbyt ciężkich ćwiczeń fizycznych, ponieważ w nieodpowiednio dostosowanym czasie nie czynią one dla naszego organizmu niczego pożytecznego. Nie przeciążajmy się i nie bagatelizujmy odpoczynku i czasu na regenerację.

W diecie należy unikać szczególnie alkoholi, słodkich gazowanych napojów, słodyczy, ciastek, produktów smażonych na głębokim tłuszczu  oraz fast-foodów.

Przestrzegając wyżej wymienionych norm, a zwłaszcza regularności odpowiednich ćwiczeń oraz diety, szybko wrócisz do stanu przed ciążą, a pytanie jak schudnąć po ciąży zostanie jedynie wspomnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *