Zabieg AIRVANCE

Zabieg AIRVANCE – nowoczesna metoda walki z chrapaniem

Zabieg AIRVANCE to innowacyjna metoda walki z chrapaniem. To ostatnie stanowi zaś niemały problem. Zmagają się z nim zarówno Panie, jak i Panowie. Choć to tych ostatnich dotyczy on znacznie częściej. Szacuje się, że z chrapaniem zmaga się około trzydziestu procent kobiet i aż osiemdziesiąt procent mężczyzn po czterdziestym roku życia. Nie ma przy tym wątpliwości, że dla wielu osób problem ten jest wysoce kłopotliwy i nierzadko powoduje wstyd i dyskomfort.

Jednak nie to jest najgorszą jego wadą. Chrapanie może mieć, bowiem, poważne konsekwencje, ponieważ jeżeli zawczasu nie podejmiemy stosownych działań, to nasilające się chrapanie może prowadzić nawet do bezdechu. Ten ostatni stanowi zaś zagrożenie dla życia chorego. Z tych względów tak ważne jest, aby odpowiednio wcześnie podjąć zdecydowane kroki ku temu, aby wyeliminować chrapanie ze swojego życia. Jedną z metod, która może okazać się doskonałym rozwiązaniem, jest właśnie metoda AIRVANCE. Dowiedzmy się więc o niej czegoś więcej.

Na czym polega zabieg AIRVANCE?

Celem omawianej metody jest usprawnienie przepływu powietrza, a dzięki temu zapewnienie lepszego dotlenienia organizmu pacjenta. Polega ona na zmianie położenia nasady języka tak, aby ten przepływ ułatwić. Rzeczony zabieg praktykowany jest w Polsce zaledwie od kilku lat, jednak ten stosunkowo krótki czas nie stanowił żadnej przeszkody w tym, aby zespolenie języka metodą AIRVANCE zyskało już szerokie grono zwolenników.

Choć jest to metoda operacyjna, wykonuje się ją bez konieczności dokonywania nacięć na powłokach ciała. Największą zaletą wspomnianego zabiegu jest fakt, że pozytywne skutki operacji są odczuwane przez pacjenta niemal natychmiastowo. Już kolejnej nocy odczuwa on znaczącą różnicę.

W celu przeprowadzenia zabiegu pacjent zostaje znieczulony, a sam zabieg nie trwa więcej niż dziewięćdziesiąt minut. Jest on więc stosunkowo krótki, co stanowi kolejną jego zaletę.

Trzeba w tym miejscu także dodać, że przeciwwskazaniem do poddania się operacji metodą AIRVANCE nie jest nawet problem nadciśnienia tętniczego ani choroby wieńcowej. Wręcz przeciwnie. Specjaliści zgodnie twierdzą, że metoda ta dedykowana jest również takim właśnie pacjentom. Przeszkody do zabiegu nie stanowi także przyjmowanie przez chorego leków mających na celu obniżenie krzepliwości krwi.

Metoda AIRVANCE uważana jest przez wielu za rozwiązanie dużo bardziej skuteczne, aniżeli niektóre popularne metody o charakterze mniej inwazyjnym. Dlatego też jest zalecana zwłaszcza tym pacjentom, którzy wcześniej wypróbowali już inne metody walki z dręczącym ich chrapaniem, jednak nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów. Z powyższych względów AIRVANCE zasługuje na uwagę zwłaszcza tych, którzy stracili już nadzieję na wyleczenie.

Oddychanie – tak proste i trudne jednocześnie

Z jednej strony można śmiało stwierdzić, że każdy z nas potrafi oddychać. W końcu oddychanie to najbardziej podstawowy warunek utrzymywania funkcji życiowych organizmu. Jednak czy wszyscy oddychamy poprawnie i czy zdajemy sobie sprawę, jak sposób, w jaki to robimy, wpływa na nasze życie?

To od tego, czy nasz organizm jest odpowiednio dotleniony, zależy nasze zdrowie, sprawność fizyczna i umysłowa, a nawet wygląd. Dobrze dotlenione ciało szybciej się regeneruje i lepiej radzi sobie z procesem starzenia. Jak więc oddychać, aby zapewnić sobie odpowiednią dawkę tlenu?

Przede wszystkim oddychać przez nos. Dzięki temu powietrze, które wdychamy, zostanie już na wstępie odpowiednio oczyszczone. Oddychanie przez usta nie tylko sprawia, że trafiający do naszych płuc tlen jest gorzej filtrowany, ale również powoduje, na przykład, obniżenie łuku zębowego i żuchwy. Te zmiany mogą mieć z kolei negatywny wpływ na wygląd naszej twarzy.

Metoda AIRVANCE – dodatkowe informacje

Zespolenie językowe metodą AIRVANCE to rozwiązanie opracowane przez amerykańskich specjalistów. W Polsce po raz pierwszy operacja przeprowadzona została zaledwie sześć lat temu (dokładnie 15 września 2012 roku) i przyniosła zadowalające efekty. W jej wyniku problem z chrapaniem pacjenta został całkowicie rozwiązany. Podkreślenia wymaga również fakt, że to właśnie Polacy dokonali zespolenia językowego omawianą metodą jako pierwsi wśród państw europejskich.

Zabieg metodą AIRVANCE nie należy do najtańszych. Jednak warto w niego zainwestować, jeśli borykamy się z uporczywym chrapaniem, a także jeżeli dręczą nas bezdechy śródnocne. W Polsce za omawianą operację należy obecnie zapłacić kilkanaście tysięcy złotych.

Choć AIRVANCE to metoda operacyjna, to po jej przeprowadzeniu nie ma konieczności przechodzenia przez okres rekonwalescencji. Aby powrócić do codziennych aktywności pacjent nie jest też zmuszony do odbywania żadnej rehabilitacji. Po zabiegu szybko wraca do siebie.

Metoda AIRVANCE należy do zabiegów o niskim stopniu inwazyjności. Ze względu na fakt, że podczas zabiegu nie ma konieczności dokonywania nacięć na skórze, operacja nie pozostawia na ciele pacjenta śladów w postaci nieestetycznych blizn czy innych zauważalnych mankamentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *