rodzaje zmarszczek

Rodzaje zmarszczek – zmarszczki mimiczne, posłoneczne, senne

Rodzaje zmarszczek – zmarszczki spędzają sen z powiek kobietom, zwłaszcza w wieku dojrzałym. Są to podłużne zagłębienia w skórze, uwidaczniające się głównie poprzez utratę jędrności i elastyczności skory. Z biegiem lat pojawia się ich coraz więcej i zaczynają być coraz bardziej widoczne. Poznaj rodzaje zmarszczek.

Zmarszczki – rodzaje zmarszczek

Poza wiekiem wpływ na zmarszczki ma szereg czynników jak stres, czy zanieczyszczone środowisko. Bardzo dużą rolę w pojawieniu się zmarszczek odgrywa dieta. Warto poznać rodzaje zmarszczek, by wiedzieć jak z nimi włączyć. Rodzaje te wyróżnia się z uwagi na przyczyny powstania, co za tym idzie dobrze wiedzieć czego unikać nie chcąc być w zmarszczkach.

Rodzaje zmarszczek – zmarszczki mimiczne oraz posłoneczne

Zmarszczki mimiczne tworzą się w wyniku ruchów mięśni twarzy. Zazwyczaj pierwsze zmarszczki tego typu są widoczne już u osób w wieku między 25 a 30 lat. Zwykle dotyczą okolicy nosa i ust ale mogą obejmować również oczy i czoło. Natomiast zmarszczki posłoneczne powstają od nadmiernej ekspozycji na słońce. Towarzyszyć im mogą przebarwienia i suchość skóry.

Rodzaje zmarszczek – zmarszczki senne i grawitacyjne

Zmarszczki senne są oddzielnym rodzajem zmarszczek, które powstają w wyniku ułożenia się skóry podczas snu. To ważne dla osób dbających o nieskazitelny wygląd. Pozycja snu może wpływać na ilość zmarszczek. Jeśli chodzi o zmarszczki grawitacyjne niewiele jesteśmy w stanie zrobić bowiem powstają w wyniku naturalnych procesów.

Rodzaje zmarszczek z uwagi na lokalizację

Do najpopularniejszych zmarszczek należą zmarszczki na czole oraz tzw. kurze łapki. Te pierwsze są poziome lub pionowe tzw. lwia bruzda między brwiami. Kurza łapki, tudzież stopki to promieniście zlokalizowane zmarszczki w kącikach oczu.

Pojawiają się głównie u osób z delikatna wrażliwą skórą. Wynikać mogą z nadmiernego śmiechu jak również mrużenia oczy np. przed słońcem. Ponadto występują zmarszczki wokół oczu z uwagi na cienką skórę. Zmarszczki pod oczami to efekt mimiczny bądź też skutek przesuszenia skóry.

Zmarszczki wokół ust to kolejny problem, zwłaszcza te nad górną wargą tzw. kod kreskowy lub zmarszczki palacza. Pionowe kreski wyglądają jak do gwizdania i pojawić się mogą po 45 roku życia. Na ich rozwój maja wpływ stan uzębienia oraz nawodnienie skóry. Wokół ust mamy również bruzdy przynosowe tzw. małpi pyszczek. Obniżenie policzków sprawia iż są bardziej widoczne.

Zmarszczki smutku to fałdy poniżej kącików ust w dół. natomiast zmarszczki szyi dzielimy na naszyjnik Wenus (poziome podłużne bruzdy) oraz Skórę indyka (zazwyczaj są wynikiem odchudzania). Zmarszczki na szyi mogą pojawić siew skutek zgarbienia, częstego opuszczania głowy lub spania na boku.

Rodzaje zmarszczek – zmarszczki na dekolcie

Zmarszczkowe problemy z dekoltem wynikają z tego iż skóra w tym miejscu jest bardzo cienka i tym sposobem delikatna. Zawiera mało kolagenu i nie posiada podściółki tłuszczowej. To wpływa na rychłe pojawienie się zmarszczek. Bruzdy ruchome natomiast na dłoniach is topach pojawiają się stosunkowo późno. Wyjątkiem są osoby pracujące fizycznie. Skóra zapada się w zagłębienia i często jest to wynik predyspozycji genetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *