szybkie odchudzanie

Szybkie odchudzanie – jak szybko schudnąć? Skuteczne diety

Szybkie odchudzanie – wiele osób zadaje sobie pytanie co jeść aby szybko schudnąć. Wszelkie diety odchudzające ścigają się w efektach jakie można uzyskać w jak najkrótszym czasie stosowanie. Jednak czy szybkie odchudzanie w ogóle jest możliwe? Jak na wszystko, również na odchudzenie potrzebny jest czas. Podobnie jak nie tyjemy z dnia na dzień, również nie możemy liczyć na zrzucenie nadwagi z ciągu jednego dnia, bez względu na dietę i metody odchudzania.

Szybkie odchudzanie

Stosując odpowiednią dietę skupiona na ilości kalorii w posiłkach oraz ich urozmaiceniu z pewnością wspomożemy organizm w odchudzaniu, niemniej to zaledwie jeden z elementów przyspieszających odchudzanie.

By schudnąć jeden rozmiar w dwa tygodnie trzeba się natrudzić, ponadto jest to zadanie ryzykowne z punktu widzenia medycznego. Poprzez głodówki, wysiłek dokonywany nie stopniowo a nagle możemy nabawić się problemów ze zdrowiem.

Szybkie odchudzanie – ekstremalne propozycje

Dieta poniżej 1000 kalorii na dobę to dość ryzykowny krok, jednak skuteczny. Aby nie doprowadzić do niedoborów, zwłaszcza białkowych warto skorzystać z gotowych mieszanek dietetycznych. Zwykle są to koktajle, zupy czy owsianki, batony dietetyczne. Powinny one zastąpić dotychczasowe pożywienie a nie być dodatkiem do ograniczonej diety.

Przy niskiej zawartości kalorii dostarczają sporo składników mineralnych i witamin. Dzięki przemyślanemu składowi są bezpieczne dla zdrowia i dostarczają minimum substancji odżywczych oraz dbają o urozmaicenie związków. Mimo wszystko wprowadzenie każdej diety nawet mniej restrykcyjnej warto skonsultować z dietetykiem lub co najmniej lekarzem, zwłaszcza gdy mamy trudności zdrowotne, przyjmujemy leki itp.

Szybkie odchudzanie – dieta Dukana

Mniej drastycznym środkiem do celu jest dieta Dukana. W pierwszej fazie diety gubi się kilogramy w tempie błyskawicznym. Podstawą w diecie jest eliminacja wszelkich węglowodanów. Tym samym przez dwa tygodnie zaprzestajemy spożywania chleba i pieczywa, makaronów, przetworów mącznych, ziemniaków i roślin strączkowych oraz warzyw i owoców zawierających węglowodany.

Co zatem jemy? Jemy chude mięso, ryby, owoce morza oraz chude sery biały i żółty a także jogurt naturalny i białko jaja. Posiłki na ciepło wymagają grillowania, parowania lub pieczenia. Prócz posiłków spożywamy około 1,5 litra wody. Poza wodą dopuszcza się też herbaty ziołowe. Wykluczony natomiast jest alkohol i wszelkie napoje słodkie, barwione.

Szybkie odchudzanie – dieta Kopenhaska

Alternatywą dla diety Dukana i głodówki jest dieta kopenhaska. Bazą w diecie jest chude mięso oraz niewielkie ilości warzyw oraz owoców. Eliminacji podlega pieczywo, makarony, słodycze i ziemniaki. W tej diecie o wiele bardziej liczy się rozkład posiłków w czasie.

Proponuje się śniadanie o ósmej, obiad o czternastej i kolację o osiemnastej. Między posiłkami nie wolno dojadać. Można i trzeba dużo pić, najlepiej wody, bądź niesłodzonej herbaty, herbat ziołowych.

Szybkie odchudzanie – dieta kapuściana

Szybkie odchudzanie możliwe jest również dzięki diecie kapuścianej. Jej bazą jest zupa kapuściana ugotowana z główki kapusty, 6 cebul, 2 zielonych papryk i 1 czerwonej lub żółtej, 6 pomidorów i pęczka selera naciowego. Zupa może zawierać przyprawy.

Warzywa winny być mocno rozdrobnione i podsmażone na łyżce oleju. Zupę spożywać wolno w towarzystwie posiłków z ryżu niełuskanego z warzywami ugotowanymi na parze oraz surowych warzyw z owocem. Po pięciu dniach można włączyć chude mięso drobiowe i wołowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *