Moringa olejodajna

Moringa olejodajna – lek przeciwzapalny i zwalczających skurcze mięśni

Moringa olejodajna zwana inaczej drzewem chrzanowym to roślina, która uprawiana jest w Pakistanie oraz w północno-zachodnich Indiach. Jej właściwości lecznicze już od wieków znane są przez specjalistów medycyny naturalnej. Dziś, pod różnymi postaciami, stosujemy ją na walkę z obrzękami, zapaleniem mięśni oraz nawracającymi, bolesnymi skurczami. Te dolegliwości dotyczą również Ciebie? Jeśli tak, to przeczytaj do końca nasz artykuł i dowiedz się jak możesz radzić sobie z tymi dolegliwościami!

Osoby, które interesują się naturalnymi metodami leczenia na pewno niejednokrotnie słyszeli już o tej roślinie. W większości przypadków jest ona jednak znana ze swoich właściwości przeciwcukrzycowych. Tymczasem okazuje się, że prozdrowotne zdolności drzewa chrzanowego pozwalają również na skuteczną walkę z obrzękami różnego pochodzenia, zapaleniami mięśni a także ich skurczami. Zanim więc następnym razem sięgniesz po komercyjne, drogie produkty lecznicze zastanów się czy nie warto zastosować metod alternatywnych.

Stosowanie moringi olejodajnej nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych

W jej składzie zawarte są naturalne związki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Liście łagodzą towarzyszący zapaleniom mięśni ból i stymulują układ odpornościowy do szybszej walki z toczącym się w organizmie stanem zapalnym. Właściwości mogą być wykorzystywane również w przypadku uszkodzeń skóry, na przykład podczas przecięcia. Szerokie spektrum zastosowania sprawia, że drzewo chrzanowe powinno znaleźć się w każdym domu!

Moringa olejodajna -czy jednak wiesz jak je stosować?

Liście powinny być dostępne w każdym sklepie zielarskim. Jeżeli w Twojej miejscowości nie ma takiego miejsca zajrzyj do asortymentu sklepów internetowych. Tam na pewno je znajdziesz. Moringa nie powinna być stosowana wewnętrznie. Należy traktować ją jako zewnętrzny środek zaradczy.

Moringa olejodajna -zastosowanie świeżych liści

Weź kilka świeżych liści i rozgnieć je w moździerzu. Nałóż na obszar skóry zmienionej chorobowo lub dotkniętej schorzeniem zapalnym i wykonaj delikatny masaż. Możesz również pozostawić liście na kilkanaście minut i zabezpieczyć je bandażem.

Moringa olejodajna – Czy to bezpieczne? 

Jak już wspomnieliśmy stosowanie drzewa chrzanowego nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych. Medycyna naturalna od zawsze cieszy się uznaniem właśnie ze względu na bezpieczeństwo stosowania. Nie inaczej jest z omawianym drzewem chrzanowym, które może być stosowane również jako:

  • naturalny środek antybiotykowy
  • przyprawa do dań kuchni indyjskiej
  • pełnowartościowy pokarm dla zwierząt hodowlanych.

Jako ciekawostkę dodamy również, że drzewo chrzanowe coraz częściej jest uprawiane w celach produkcji biopaliwa samochodowego.