Dolegliwości brzuszne

Dolegliwości brzuszne – domowe sposoby na ból brzucha

Dolegliwości brzuszne – ludzie, którzy cierpią na sporadyczne skurcze brzucha lub wzdęcia i gazy, zazwyczaj nie wiedzą, że są to objawy niestrawności. Oczywiście nie zawsze, gdyś czasami podane problemy mogą być objawami stanu amebozy, który może być niebezpieczny, jeśli nie zostanie poddany szybkiemu leczeniu.

Ameboza jest wywoływana przez organizm pasożytniczy zwany Entamoebahistolytica, który powoduje zapalenie jelit. Lekarze praktykujący nowoczesny system leczenia, przepisują antybiotyki w celu rozwiązania tego problemu, Jednak istnieje sporo środków domowych, które mogą pomóc, gdy infekcja nie jest zbyt ciężka.

Dolegliwości brzuszne – kleiszcze smakowite

Ziele lub owoce kleiszcza zawierają substancje kwaśne, które działają przeciwdrobnoustrojowo. Ta kwaśna zawartość znajduje się w bardziej dojrzałych owocach, a tym samym daje lepsze działanie niż młodsze owoce. Weź niedojrzały owoc i piecz go na otwartym ogniu. Oddziel miąższ owoców, dodaj trochę cukru lub miód, aby było smaczniejsze i zjedz – stosuj małe porcje dwa razy dziennie. Być może trzeba to będzie powtarzać przez kilka tygodni, aby objawy całkowicie znikły. Jeśli okaże się to kłopotliwe, użyj gotowych preparatów zawierających kleiszcze.

Dolegliwości brzuszne – kutia

Kauczuk i korzenie rośliny kutów (zwane Kurchi) zostały docenione za ich lecznicze działanie w walce z biegunką. Środek ten pomaga również zmniejszyć krwawienie związane z amebozą. Przygotowanie lekarstwa w domu może być dość kłopotliwe i najlepiej jest przyjmować tabletki z esencją kutii, które są dostępne w sprzedaży.

Dolegliwości brzuszne – neem

Liście neemu lub margosa mają działanie antybiotyczne, co jest dowodem skuteczności przeciw pasożytom amebozy. Dodaj proszek z wysuszonych liści neemu, doda taką samą ilość kurkumy i wymieszaj całość z gorczycą. Zastosuj tę pastę w okolicy żołądka, aby zmniejszyć stan zapalny jelit i bolesne skurcze.

Dolegliwości brzuszne – liście moreli

Morele nie są tylko bogatym źródłem witaminy A i C, zawierają też dużo błonnika, dlatego też zaleca się spożycie tych owoców u pacjentów cierpiących na zaparcie. Jednak liście moreli mają odwrotny efekt – służą do wiązania jelita, co zmniejsza nasilenie biegunki, która towarzyszy amobozie. Umyj kilka liści moreli i wyciśnij sok, który wymieszaj z wodą i wypij.

Dolegliwości brzuszne – czarna herbata

Pij codziennie filiżankę czarnej herbaty bez cukru. Pomoże to wyczyścić jelita z pasożytów. Czarna herbata pomaga również pozbyć się toksycznych odpadów wytwarzanych przez pasożyty w jelitach.

Dolegliwości brzuszne – liście guawy

Liście guawy są bardzo kwaśne, co pomaga zniszczyć pasożyty i jaja znajdujące się w jelicie. Umyj i wysusz kilka liści drzewa guawy i zmiel je na drobny proszek. Następnie dodaj ten proszek do 1 szklanki wody i całość wypij. Powtarzaj tę czynność trzy razy dziennie, aby przyspieszyć działanie.
Wraz ze wszystkimi środkami zaradczymi na amebozę, ważne jest, aby stale uzupełniać wodę i elektrolity utracone przez biegunkę. Podczas biegunki zwykła gotowana woda musi być przyjmowana przez cały czas, ale można spróbować także wypić odrobinę wody kokosowej lub maślankę z odrobiną kminu – to pomoże zapobiec utracie płynów ustrojowych.