infekcje intymne

Infekcje intymne – leki na infekcje intymne, objawy infekcji, leczenie

Infekcje intymne – internet nie powinien być źródłem wiedzy w zakresie leków polecanych na infekcje intymne, jednak ten temat często budzi wstyd i rumieńce na twarzy. Stad też mnóstwo pań zamiast porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą testuje leki na infekcje intymne opisywane lub reklamowane w sieci.

Leki na infekcje intymne

To krepujący temat do rozmów, aczkolwiek pieczenie i swędzenie okolic intymnych bywa jeszcze bardziej dotkliwe. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów dedykowanych na te właśnie przypadłości. Różnią się ona statusem, bowiem środki dopochwowe mogą być lekami o potwierdzonym działaniu i skuteczności lub tez wyrobami medycznymi, suplementami diety.

W zasadzie to niczego nie zmienia, jednak dobrze jest mieć świadomość czym dany preparat różni się od innego, poza ceną i nazewnictwem. Wraz ze statusem różnica tkwi w składzie. Leki wydawane na receptę zawierają silne substancje czynne, np.: antybiotyki, substancje przeciwświądowe czy znieczulające. Leki dostępne bez recepty to preparaty na bazie naturalnych składników, które są bezpieczne dla zdrowia, niestety też mniej skuteczne.

Warto wiedzieć iż szereg preparatów zawiera bakterie identyczne z naturalną bioflorą pochwy czyli lactobacillus oraz bakterie kwasu mlekowego. Leki na receptę zazwyczaj są podawane doustnie, chociaż są też leki dopochwowe. Preparaty medyczne nie będące lekami zazwyczaj aplikowane są w postaci kapsułki do pochwy. Dopochwowo podaje się produkty działające miejscowo, dzięki czemu efekt działania jest natychmiastowy.

Do apteki czy do lekarza?

Często stoimy przed wyborem czy wybrać wizytę w aptece i spróbować leczyć się samodzielnie, czy lepiej iść do razu do lekarza. Dobrze jest wykorzystać domowe sposoby leczenia zanim udamy się do lekarza, jednak w sytuacjach kiedy ból, objawy są nieznaczne.

Z pewnością bezpośrednio do lekarza udać się należy gdy stan infekcji jest przewlekły i nawracający. W aptekach można kupić leki wydawane bez recepty, zawierające żywe pałeczki kwasu mlekowego. Winny być to preparaty z lodówki.

Charakterystyczne objawy infekcji

Pierwsze symptomy infekcji intymnej można zaobserwować bardzo łatwo pod warunkiem iż znamy swoje ciało. Czasem infekcja przebiega bezobjawowo i to tę infekcje najtrudniej wyleczyć. Gdy odczuwamy jakikolwiek dyskomfort w okolicy intymnej warto sprawdzić czy nie pojawiło się zaczerwienienie, krotki, bądź obrzęk, upławy.

Obserwacji powinna ulec też mikcja w kierunku bólu podczas oddawania moczu. Jeśli objawy są nieznaczne można leczyć się domowymi sposobami, zwłaszcza zadbać o higienę. Lecząc stan infekcji warto kierować się doświadczeniem i wybierać najskuteczniejsze preparaty. Czasem warto spróbować czegoś nowego, w czym zapewne doradzi nam farmaceuta.

Jeżeli nasze objawy się nasilają i wyroby stosowane nie przynoszą efektu winniśmy zamiast próbować kolejnego preparatu oferowanego bez recepty wybrać się do lekarza. Może być to lekarz pierwszego kontaktu, jednak wskazana jest wizyta u ginekologa, który podczas badania oceni stan pochwy i wykluczy inne przyczyny niżeli nadkażenie drobnoustrojami.

Komentarze

  1. W takiej sytuacji zawsze warto skonsultować się z lekarzem. W moim przypadku na pewno bardzo pomogła też zmiana podpasek na takie naturalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *