maraton jogi

Maraton jogi – górski maraton jogi – wydarzenie w Polsce

Maraton jogi – joga jest obecnie coraz bardziej popularnym sposobem poprawy połączenia pomiędzy duchem a ciałem. Osoby, które praktykują jogę lub dopiero chciałyby zacząć z nią swoją przygodę, koniecznie powinny wziąć udział w Górskim Maratonie Jogi. To największe tego typu wydarzenie w Polsce!

Czym jest Górski Maraton Jogi

Jest to spotkanie wszystkich sympatyków jogi. Zarówno tych, którzy mają za sobą pierwsze doświadczenia z nią, jak i tych, którzy po prostu chcieliby spróbować po raz pierwszy. To trzydniowe spotkanie odbywające się w Wierchomli – przepięknej górskiej miejscowości. Tam, pośród gór i lasów odbywać się będą warsztaty oraz spotkania nawiązujące do tej buddyjskiej filozofii. Uczestnicy zupełnie za darmo będą mieli okazję poznać całą filozofię jogi.

Poznają podstawowe pozycje jogi, ćwiczenia wzmacniające ciało i regulujące oddech. Będą miały okazję praktykować jogę na świeżym powietrzu z grupą innych uczestników. Oprócz technik ćwiczeń uczestnicy będą mogli poznać wspaniałe wegańskie potrawy, jogę twarzy, czy wziąć udział w konkursie. W nagrodę można wygrać między innymi turnus wakacji z jogą, czy akcesoria do jogi.

Cele programu

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z technikami ćwiczeń, technikami relaksacji oraz regulacji oddechu. Górski Maraton Jogi pokaże, jak ciekawym sposobem na poprawę gibkości ciała jest joga. Nauczy, jak za pomocą regulacji oddechu wchodzić w stan relaksacji. Uczestnicy na kilka dni przed programem mogą odebrać bezpłatny przewodnik z ćwiczeniami.

Pozwoli on przygotować ciało i umysł na spotkanie z jogą. Jest to bardzo budujące doświadczenie. Można poznać wielu ludzi z całej Polski, którzy tak jak my zafascynowani są jogą. Można skorzystać z ciekawych atrakcji, które pokażą kulturę Indii. Wreszcie, na tej imprezie można nauczyć się świadomych technik relaksacji ciała i umysłu.

Górski Maraton Jogi – dla kogo jest przeznaczony

To impreza, na którą warto się wybrać w ramach letniego urlopu. Pomoże się wyciszyć i zrelaksować w pięknych okolicznościach przyrody. Osoby, które nigdy nie miały do czynienia z jogą mogą zachęcić się do kontynuacji przygody z nią. Dzięki temu wydarzeniu będą mogły poznać ludzi z całej polski, być może również ze swojego miasta. To doskonała okazja do nawiązywania nowych znajomości.

Być może uda się dzięki nim zawiązać lokalny klub miłośników jogi? Wiele osób przybywających na maraton potwierdza, że nigdy wcześniej nie doświadczyły czegoś tak wyjątkowego. W Maratonie mogą brać udział osoby młodsze i starsze, bez względu na wiek. Wszyscy ci, którzy pragną doświadczyć czegoś wyjątkowego, lepiej poznać swój umysł i ciało. Joga jest wspaniałym narzędziem pozwalającym lepiej poznać możliwości swojego ciała.

Nie jest to zwykła aktywność fizyczna, a raczej pokonywanie ograniczeń własnego ciała i umysłu. Choć istnieją różne definicje jogi, to trudno ją tak naprawdę opisać słowami. Jedno jest pewne – to trzeba po prostu przeżyć! Tylko w ten sposób uda się odnaleźć odpowiednie uczucia i emocje mogące opisać stan, jakiego doświadcza się podczas medytacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *