Zespół Autobrowaru

Zespół Autobrowaru – przyczyna, diagnostyka, objawy i leczenie

Zespół Autobrowaru – życie musi być bardzo ciekawe, jeśli nie trzeba pić alkoholu, by być wiecznie pijanym, prawda? Niekoniecznie. Jedna z rzadszych anomalii chorobowych to autobrowaru zespół powodujący fermentowanie posiłków w jelitach i stan permanentnego bycia na rauszu.

Czym jest zespół autobrowaru

Zespół autobrowaru to nic innego jak choroba sprawiająca, że sami sobie produkujemy piwo. Bezwiednie, w naszym organizmie. Bez czynienia ku temu specjalnych kroków. Niestety – nie można z tego czerpać korzyści majątkowych. Ta rzadka choroba jest tak dziwna, że aż niewiarygodna. Nic więc dziwnego, że osoby cierpiące na nią są uznawane za alkoholików.

Przyczyny zespołu autobrowaru

Zespół Autobrowaru to rzadka choroba, przy której w naszym organizmie w jelitach gnieżdżą się drożdżaki. Te, jak wiemy, bardzo lubią fermentować. Tym, co fermentują są oczywiście cukry. W związku z tym po spożyciu posiłku bogatego w cukry, organizm chorego wytwarza duże ilości czystego alkoholu. W rezultacie może on chodzić permanentnie pijany.

Przyczyną choroby może być zredukowanie z mikroflory jelitowej naturalnie występujących tam bakterii mlekowych na rzecz drożdżaków, które w takiej sytuacji rozstają się niewspółmiernie do potrzeb organizmu. Sytuacja taka może mieć miejsce na przykład na skutek antybiotykoterapii. Endogenna produkcja etanolu może mieć miejsce u osób chorujących na cukrzycę lub marskość wątroby. Objawy takie może dawać także długotrwałe leczenie choroby Leśniowskiego-Crohna.

Zespół Autobrowaru – diagnostyka choroby

Choroba ta jest bardzo trudna do zdiagnozowania. Wynika to stąd, że produkowany w jelitach alkohol jest natychmiast wchłaniany do krwioobiegu. Trudno jest uwierzyć słowu człowieka, który twierdzi, że nie pił ani kropli alkoholu, gdy czuje się wyraźnie alkohol. Choroba ta może pojawić się w ciągu naszego życia zupełnie niespodziewanie.

Lecząc się na inne choroby lub stosując antybiotyki możemy nie mieć świadomości, czym to może skutkować. Aby zdiagnozować chorobę, potrzebni więc będą świadkowie, którzy dopilnują, by chory nie pił i nie miał przy sobie alkoholu na długi czas przed badaniem. Wykonuje się standardowe badanie krwi i testy na glukozę.

Objawy i leczenie zespołu autobrowaru

Chorujący na zespół autobrowaru ma typowe objawy pijaństwa i kaca. Może się obudzić pijany lub na kacu pomimo iż wieczorem nie pił żadnego alkoholu. Objawy pojawiają się po spożyciu posiłku bogatego w węglowodany. Sposobem na leczenie choroby jest oczywiście eliminacja węglowodanów z diety. Równocześnie stosuje się leki przeciwgrzybicze, które mają na celu wyeliminowanie niepożądanych drożdżaków z jelit. Jest to choroba możliwa do wyleczenia. Dobrze jest jednak stosować ścisłą dietę bezcukrową. Głównie po to, by nie dopuścić do nawrotów choroby.

Choroba autobrowaru nie jest na tyle przyjemna, by nie podejmować chęci jej leczenia. Zjedzenie hamburgera może spowodować zawroty głowy i bełkotliwą mowę. Wypicie coli może skutkować wysokim wynikiem na alkomacie. Uniemożliwia to prowadzenie pojazdów i prowadzenie normalnego życia. Skutecznie za to może uchronić chorego przed popadnięciem w alkoholizm po wyleczeniu – przez obrzydzenie mu stanu permanentnego pijaństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *