Napoje na upały

Napoje na upały – orzeźwiające napoje na ciepłe dni, co pić latem?

Napoje na upały – w upały tracimy przez skórę bardzo duże ilości wody. Dlatego tak ważne jest, by latem uzupełniać jej niedobory. Nie wszystkie jednak napoje są dobre w upalne dni. Idealne napoje będą orzeźwiały i nawilżały od wewnątrz.

Czysta woda zdrowia doda

Najbardziej uniwersalnym i najtańszym napojem polecanym zarówno latem jak i zimą, jest czysta woda mineralna niskozmineralizowana. Pozwala ona dokładnie nawilżyć komórki ciała od środka. Poza tym – jest neutralna w smaku. Będzie wiec smakowała zarówno dorosłym jak i dzieciom. Na jej bazie przygotowuje się fantastyczne napoje orzeźwiające. Są one doskonałe na upalne dni.

Napoje na upały – arbuz i mięta

Bazą do przygotowania takiego napoju powinna być oczywiście schłodzona woda mineralna. Należy zmiksować blenderem wodę i cząstki arbuza z kilkoma listkami świeżej mięty. Do dzbanka takiego napoju warto wrzucić kilka kostek lodu. Napój taki jest przyjemnie słodki, nie wymaga więc dosładzania. Jest doskonały do popijania letniego obiadu lub jako bezalkoholowy drink.

Napoje na upały – woda z cytryną i miętą

Świeża woda z plastrami cytryny i listkami świeżej mięty to najpopularniejszy napój na upał. Jego wykonanie jest banalnie proste i szybkie. Taki bezcukrowy drink świetnie nawilża i dostarcza witamin. Poza tym fantastycznie orzeźwia i ochładza w upalne dni.

Napoje na upały – herbata miętowa z cytryną

Jeśli nie mamy pod ręką świeżej mięty, możemy zaparzyć miętową herbatę. Zaparzamy ją, studzimy i wrzucamy do środka kilka plastrów cytryny. Warto schłodzić taki napój kilkoma kostkami lodu – jest idealny na lato! Poza tym, herbatka miętowa świetnie pomoże w łagodzeniu wszelkich nieżytów żołądkowych.

Napoje na upały – woda ogórkowa

Zielony ogórek to fantastyczne warzywo o wielu twarzach! Oprócz tego, że nadaje się do sałatek i maseczek na twarz, można z niego przyrządzić orzeźwiający napój. W tym celu warto zmiksować lub wkroić kilka plastrów ogórka bez skórki do dzbanka. Zalać świeżą wodą i dodać liście świeżej mięty i kostki lodu. Warzywa i owoce z dużą zawartością wody świetnie orzeźwiają w upalne dni!

Napoje na upały – woda z truskawką

Świeże truskawki warto wykorzystać do przyrządzenia nietypowych kostek lodu. Wystarczy włożyć je do foremki na lód, zalać woda i zamrozić. Doskonale będą nadawały się do letnich drinków z czystej wody niegazowanej lub gazowanej. Po rozpuszczeniu się kostki lodu truskawka uwolni nieco swojego smaku, zapachu i koloru. Będzie to fantastyczny napój, szczególnie dla dzieci, które nie lubią eksperymentów. Taki truskawkowy drink może być dla nich zachętą do picia wody latem!

Picie samej wody mineralnej jest bardzo dobrym nawykiem. Dzięki temu unika się odwodnienia i wyrabia się prawidłowy nawyk picia wody. Jest to bardzo ważny nawyk, szczególnie w upalne dni. Kolorowe napoje orzeźwiające są bardzo łatwe w przygotowaniu, niedrogie i naprawdę świetnie orzeźwiają.

Zdecydowanie warto porzucić dla nich nawyk picia słodzonych kolorowych napojów, herbaty i kawy, przynajmniej na czas upalnego lata. Im mniej cukru zawieraja letnie napoje – tym lepiej orzeźwiają i są łatwiej przyswajalne dla organizmu. A poza tym – nie tuczą i nie prowokują wyrzutów sumienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *