duży biust

Duży biust – jak dbać o duże piersi? Odchudzanie z dużym biustem

Duży biust jest marzeniem wielu kobiet, ale i utrapieniem dla tych, które go posiadają. Piersi o znacznych rozmiarach wymagają szczególnej pielęgnacji. W przeciwnym razie szybko wiotczeją i nie wyglądają estetycznie. Zatem jak winna kobieta dbać o duże piersi?

Duży biust pod lupą

Największym mankamentem dużego biustu jest jędrność o którą należy systematycznie dbać. Odpowiednia aktywność, ćwiczenia, noszenie biustonosza to kluczowe zagadnienia pielęgnacji dużych piersi.

Brak ćwiczenia mięśni zawartych wokół gruczołów mlekowych powoduje iż biust zaczyna zwisać a tkanka tłuszczowa nie rozmasowywana regularnie i nie wzmacniają powoduje że piersi stają się miękkie, zaś skóra mało sprężysta. O duży biust należy dbać już w wieku nastoletnim i nie przerywać jego pielęgnacji mimo iż możemy być z niego w pewnych okresach życia zadowolone.

Zdrowy wygląd piersi

Aby piersi wyglądały estetycznie i zdrowo polewaj je zimną wodą codziennie. Zimny prysznic poprawia ich ukrwienie. Po takim zabiegu warto jest w piersi wetrzeć balsam ujędrniający. Poza tym istotna jest dbałość o należytą postawę ciała, sylwetka winna być wyprostowana i sprężysta, tylko wówczas można wydobyć z dużych piersi ich prawdziwy naturalny urok. Od tego jak wypinasz pierś zależy kształt piersi.

Pamiętaj iż duże piersi lubią się rozchodzić, co jest efektem zgarbienia. Zawsze kiedy siedzisz, ściągaj łopatki i wciągaj brzuch, zapobiega to opadaniu biustu w przyszłości i gwarantuje seksowny wygląd. Chcąc zachować go jak najdłużej sypiaj często w biustonoszu i unikaj pozycji spania na brzuchu, która deformuje biust.

Dobieraj zawsze odpowiedni stanik do swoich piersi. Nie powinien on cie uwierać ani zanadto ściągać, ale nie może być zbyt luźny. Nie musisz katować się fiszbinami i dodatkami, wystarczy zakładać dopasowany do ciała biustonosz podtrzymujący biust na miejscu.

Odchudzanie z dużym biustem

Piersi kobiety składają się głównie z tkanki tłuszczowej, zatem chcąc się odchudzać warto uwzględnić zmniejszenie biustu. Zmniejszenie piersi dla osób z dużym biustem nie stanowi problemu, za to problem stanowi obwisła skóra, która pozostaje po tkance tłuszczowej. To o nią należy zadbać ćwiczeniami i kosmetykami ujędrniającymi. Niestety problem ten wiąże się również z rozstępami jakie często występują u kobiet o dużym biuście.

Jednym z najskuteczniejszych ćwiczeń jest wyciągnięcie rąk przed siebie, zgięcie ich w łokciach i napieranie dłońmi na ścianę w taki sposób, jakby chciało się ją przesunąć. Ponadto poleca się damskie pompki wykonywane na kolanach. Regularna aktywność poprawi z pewnością ekstatyczność piersi. W tym zakresie pomocny bywa również seks. Pieszczoty i aktywne współżycie ujędrniają piersi.

Bóle kręgosłupa a piersi

Kobiety z dużym biustem nie rzadko uskarżają się na bóle kręgosłupa. Niestety ciężar piersi trzeba unieść. By odciążyć kręgosłup warto jest skonsultować się z brafiterką, aby dopasować dobry biustonosz podtrzymujący ciężar biustu i tym samym zdzwaniający kręgosłup z tego obowiązku. Biustonosz dzięki ramiączkom i fiszbinom rozkłada ciężar biustu na różne partie ciała, i tym samym dodaje komfortu.

Skóra piersi

Zadbaj koniecznie o wygląd skóry na piersiach, by była elastyczna, gładka i nawilżona. Stosowne ujędrnienie piersi zapewni balsam do ciała. Przy okazji rozporządzając balsam dokonujesz masażu piersi. Używaj kosmetyków z koenzymem Q10, witaminą E oraz masłem shea, wyciągiem z alg itp. jeśli chcesz zachować młody wygląd piersi unikaj słońca i opalania się, a także gorącej wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *