Przebarwienia na zębach

Przebarwienia na zębach – domowy sposób wybielenie zębów

Przebarwienia na zębach to bardzo częsty problem stomatologiczny, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni.  Pojawiają się one w wyniku spożywania nadmiernej ilości kawy, stosowania niewłaściwej diety lub palenia papierosów. Za żółtawy odcień zębów często odpowiadają również uwarunkowania genetyczne, na które niestety nie mamy większego wpływu.

Istnieją specjalistyczne zabiegi stomatologiczne, które przywracają płytce zęba biały odcień, niemniej jednak są one bardzo kosztowne i nie wszyscy mogą pozwolić sobie na tak duże wydatki. Wówczas z pomocą, jak zwykle, przychodzi medycyna alternatywna. Naturalne rozwiązania być  może wymagają nieco więcej czasu, ale za to są całkowicie bezpieczne a przy okazji również nie nadwyrężają domowego budżetu.

Ocet jabłkowy powstaje w wyniku fermentacji jabłek. W jego składzie znaleźć można ogrom enzymów oraz minerałów. Jeśli chodzi o zdrowie jamy ustnej to jego działanie również jest imponujące. Nie tylko eliminuje nieestetyczny, żółty koloryt i przebarwienia, ale przede wszystkim również zabija bakterie, które są odpowiedzialne za rozwój próchnicy oraz nieświeży oddech.

Ocet jabłkowy jest również silnym środkiem o właściwościach antyseptycznych. Zabija wszystkie bakterie w jamie ustnej. Jako środek czyszczący sprawdza się jednak znacznie częściej i to właśnie dlatego większość osób po niego sięga.

Przebarwienia na zębach – Jak go stosować na przebarwienia na zębach?

To niezwykle proste i nie wymaga ani fachowej wiedzy, ani tym bardziej wielogodzinnych przygotować. Wystarczy zmieszać pół łyżeczki octu z wodą i wypłukać roztworem usta raz dziennie po umyciu zębów. Należy pamiętać, żeby nigdy nie sięgać po nierozcieńczony ocet, ponieważ jego właściwości w czystej postaci mogą uszkodzić szkliwo.

Pamiętaj również o tym, aby przed użyciem octu zawsze go wstrząsnąć, ponieważ wszystkie zawarte w nim dobroczynne składniki opadają na dno butelki i bez wymieszania cały zabieg będzie nieskuteczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *