ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy – jak ocet jabłkowy ? Sprawdzi się w diecie!

Ocet jabłkowy jest produktem niezwykle popularnym w polskiej kuchni. Od jakiegoś czasu jest jednak stosowany nie tylko jako dodatek do potraw. Używamy go jako remedium na liczne schorzenia, ponieważ jego właściwości pozwalają na uzyskiwania naprawdę niesamowitych efektów.

Nauka wciąż niewiele wie na temat octu jabłkowego. Wiele osób potwierdza jednak, że jego udział w medycynie holistycznej jest jak najbardziej prawidłowy. Sprawdź jak wiele korzyści zdrowotnych jest w stanie zapewnić.

Ocet jabłkowy jako remedium na wiele dolegliwości

Jakiś czas temu naukowcy z Japonii postanowili przeprowadzić badanie, którym objęli aż 175 osób. Wszyscy mieli podobne nawyki żywieniowe. Połowa została poproszona o włączenie do codziennej diety również octu jabłkowego. Wyniki dowiodły, że uczestnicy, którzy zaczęli stosować ocet schudli znacznie szybciej niż pozostała część badanej grupy.

Okazało się bowiem, że produkt ten aktywuje pewne geny odpowiedzialne za szybszy proces spalania tłuszczu. Naukowcy odkryli także, że ocet jabłkowy obniża poziom cukru we krwi poprzez hamowanie trawienia skrobi odpowiadającej za wzrost stężenia cukru. Według nich ocet jabłkowy działa przeciwglikozyjne co jest bardzo dobrze udokumentowane. Nie blokuje skrobi w 100%, ale zdecydowanie zapobiega trawieniu co najmniej części jej części  i zmniejsza przez to poziom cukru we krwi.

Ocet jabłkowy można kupić w każdym sklepie, ale równie dobrze można w prosty sposób wykonać go samodzielnie.

Składniki

  • 6-8 jabłek
  • miód
  • woda

Umieść jabłka w dużym słoiku i napełnij go wodą. Dodaj miód i dobrze wymieszaj, aby się rozpuścił. Na wieko słoja nałóż papierowy ręcznik i dobrze go zakręć. Pozostaw na dwa tygodnie. Po tym czasie odcedź ciecz i sam płyn umieść na nowo w słoiku. Po miesiącu ocet jabłkowy będzie gotowy do użycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *