łupki z cebuli

Łupki z cebuli – zastosowanie, cebulowa herbata, zawartość błonnika

Łupki z cebuli – mnóstwo osób popełnia poważny błąd używając cebuli w kuchni a mianowicie wyrzuca jej łupę. Badania dowodzą, że jest ona bogata w  silne przeciwutleniacze, które mogą poprawiać stan zdrowia. Ponadto w jej składzie znajdziemy również błonnik, flawonoidy oraz przeciwutleniacze, które poprawiają kondycję skóry. Przeczytaj i poznaj szereg innych korzyści wynikających ze stosowania łupki z cebuli.

W jej składzie znajdziemy silny pigment roślinny zwany kwercetyną, który jest bardzo skuteczny w redukcji nadciśnienia tętniczego i zapobieganiu zatorów tętniczych. Ponadto, cebula ma właściwości przeciwrakowe, przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i przeciwutleniające.

Włączając łupki z cebuli do swojej diety, można zdecydowanie zmniejszyć ryzyko:

chorób sercowo-naczyniowych

raka okrężnicy

nadwagi i otyłości

problemów żołądkowych i jelitowych

Jak zrobić cebulową herbatę?

To bardzo proste. Wystarczy zalać łupę cebuli gorącą wodą i spożywać powstały napar każdego dnia. Nic również nie stoi na przeszkodzie, aby w szklanym słoju zgromadzić nieco więcej łup i przygotować z nich napar herbaciany na zapas. Płyn należy pić przed snem, ponieważ kwercetyna wykazuje działanie silnie uspokajające.

Łupy cebulowe można wykorzystać również do zup i gulaszów

Wprawdzie wiele osób uważa, że nieprzetworzonej łupy z cebuli spożywać nie można i mają rację, ale z drugiej stron łupa świetnie sprawdzi się jako dodatek do zup i dań mięsnych.

Wysoka zawartość błonnika

Według badań, skórka cebulowa może być stosowana jako świetny dodatek do każdej diety ze względu na dużą zawartość nierozpuszczalnego błonnika, co jest korzystne dla regularnych i normalnych ruchów jelita. Eliminuje on toksyczne odpady z jelita grubego i równoważy poziom jelitowych wartości pH. Hamuje też powstawanie komórek nowotworowych. Włókno (czyli błonnik) jest korzystne dla ogólnego zdrowia i zmniejsza ryzyko wystąpienia kilku problemów zdrowotnych, w tym chorób sercowo-naczyniowych, raka okrężnicy, otyłości i cukrzycy typu 2.

Uwaga: Kobietom w ciąży lub karmiących piersią zaleca się, aby nie spożywały skóry cebulowej w jakiejkolwiek formie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *