Domowy sposób na blizny i rozstępy

Domowy sposób na blizny i rozstępy. Pozbądź się rozstępów i blizn!

Domowy sposób na blizny i rozstępy – blizny i rozstępy towarzyszą nam przez całe życie. Na świecie nie istnieje prawdopodobnie ani jedna osoba, która nie nosiłaby na swoim ciele nieestetycznych śladów po urazach i ranach. Blizny, wbrew pozorom, nie znajdują się jedynie na zewnętrznych warstwach skórnych. Równie często pojawiają się również wewnątrz ciała, na przykład jako efekt zabiegów chirurgicznych.

Jak powstają blizny? Kiedy dochodzi do uszkodzenia ciała, czyli pęknięcia tkanek, organizm zaczyna wytwarzać więcej kolagenu. Jego zadaniem jest wzmacnianie ran oraz wspomaganie szybszego gojenia. Proces ten trwa nie dłużej niż 3 miesiące. Niektóre blizny są trwałe. Inne znikają po kilku latach.

Wielu ludzi wierzy, że najlepszym sposobem na pozbycie się blizn jest usunięcie ich w chirurgii laserowej. Jednak te zabiegi mogą być dość kosztowne, a nie każdy może sobie na nie pozwolić. Czy istnieje inny sposób? Tak i jest równie skuteczny. Za chwilę poznasz przepis, który pomoże Ci usunąć blizny zaledwie miesiąc i to bez dużych nakładów finansowych.

Domowy sposób na blizny i rozstępy – oto czego potrzebujesz:

  • ¼ filiżanki masła kakaowego
  • olej kokosowy
  • 1 łyżeczka miodu
  • 4 krople naturalnego oleju lawendy

Weź mały garnek i umieść w nim olej kokosowy. Umieść rondelek na palniku i poczekaj aż się roztopi. Kiedy to się stanie dodaj pozostałe składniki i wymieszaj je drewnianą łyżką. Powinieneś uzyskać jednolitą konsystencję. Odłóż mieszankę na bok i pozwól ostygnąć. Umieść w lodówce na około dwadzieścia minut i po tym czasie zacznij stosowanie.

Jak używać? To proste. Oczyść obszar blizny i zastosuj powstały krem delikatnie go wmasowując. Powtarzaj ten proces każdego dnia, dwa razy dziennie, rano i wieczorem, aby uzyskać najlepsze wyniki. W ciągu miesiąca zauważysz, że blizna zanika. Pamiętaj, aby skóra była odpowiednio nawilżona i nawodniona. Wówczas będzie leczyć się szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *