Naturalny napój na oczyszczanie naczyń krwionośnych

Naturalny napój na oczyszczanie naczyń krwionośnych

Naturalny napój na oczyszczanie naczyń krwionośnych – blaszki, które gromadzą się w tętnicach są pierwszym objawem miażdżycy. Jest to stan, który nie tylko decyduje o złym samopoczuciu, ale nieleczony zagraża również życiu. Na miażdżycę szczególnie narażone są osoby cierpiące na niewydolność serca oraz udary mózgu.

Wówczas bowiem obkurczają się naczynia krwionośne i hamują prawidłowy przepływ krwi do mózgu i serca. Blaszki pojawiają się zwykle w wyniku wysokiego poziomu trójglicerydów oraz złego cholesterolu w organizmie. Wczesne wykrywanie daje jednak szanse na normalne życie. A poniższy napój na oczyszczanie naczyń – zdecydowanie pomaga.

Medycyna naturalna

Również medycyna naturalna nie pozostaje obojętna na ten problem. Istnieje kilka zabiegów, które pozwalają walczyć z miażdżycą oraz chorobami spowodowanymi nieprawidłową funkcją naczyń krwionośnych. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na walkę z blaszkami miażdżycowymi jest stosowanie nasion kozieradki.

Mają one szereg właściwości zdrowotnych, skutecznie obniżają poziom złego cholesterolu i są bogatym źródłem błonnika, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego i wydalniczego. Błonnik uniemożliwia również wchłanianie cholesterolu z pożywienia. Rozpuszczalne źródła kozieradki wpływają na zwiększenie lepkości spożywanych pokarmów i hamują nadprodukcję kwasu żółciowego. Skutecznie eliminują toksyny z organizmu a wszystkie powyższe właściwości udowodnione zostały naukowo.

Naturalny napój na oczyszczanie naczyń krwionośnych – Jak stosować?

Sposób numer jeden – zanurzyć jedną łyżeczkę nasion kozieradki w wodzie i pozostawić na noc. Następnie zjeść rano na czczo.

Sposób numer dwa – nasiona kozieradki umieścić w szklance wody i gotować przez pięć minut. Odcedzić, dodać miód i pić kiedy napój się ochłodzi. Wystarczy jedna lub dwie filiżanki każdego dnia przez kilka miesięcy.

Inne wskazówki, którymi warto się kierować

  • Po pierwsze – rzucić palenie i odstawić alkohol
  • Po drugie – zmniejszyć ilość spożywanego cukru
  • Po trzecie – zmniejszyć ilość spożywanego czerwonego mięsa
  • Po czwarte – zwiększyć spożycie owoców tj. mango, pomidor, arbuz
  • Po piąte – zjadać więcej fasoli i produktów pełnoziarnistych
  • Po szóste – każdego dnia spożywać dwie lub trzy łyżki oliwy z orzecha kokosowego
  • Po siódme – każdego dnia wypijać dwie szklanki soku z żurawiny
  • Po ósme – gotować na oliwie z oliwek
  • Po dziewiąte – pić każdego dnia dwie filiżanki zielonej herbaty
  • Po dziesiąte – każdego dnia zjadać kilka orzechów włoskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *