O czym należy pamiętać przy zakładaniu licówek?

Rozwój stomatologii jest bezpośrednim wynikiem postępu technologicznego. Przy znieczuleniu miejscowym możemy obecnie bezboleśnie skorygować drobne niedoskonałości zębów. Możemy uzupełnić braki w uzębieniu, skorygować zgryz i zmienić położenie zębów. Możemy również poprawić kolor i wygląd zębów.

Licówki są popularne wśród celebrytów, którzy chcą osiągnąć idealny uśmiech. Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do ich założenia? O czym należy pamiętać zarówno przed, jak i po założeniu licówek oraz kto może je nosić? Sprawdź!

Czym są licówki porcelanowe?

Ta delikatna proteza ma postać cienkich płatków, które przypominają muszlę lub płatek kwiatu. Licówki mocowane są do przedniej powierzchni zębów za pomocą cementu kompozytowego. Zastosowany materiał pozwala na trwałe połączenie, dzięki czemu zachowany zostaje naturalny kształt i wygląd zębów. Mogą być stosowane w celu ukrycia wad estetycznych, takich jak przebarwienia, złamane fragmenty zębów czy nierówności. Po założeniu licówek metamorfoza uśmiechu często może stać się spektakularna.

Licówka kompozytowa Kraków – cena

Koszt nałożenia licówek zależy od rodzaju wymaganego zabiegu. Proces higienizacji jest zazwyczaj wystarczający, jeśli nasze zęby są w dobrym stanie. Następnie zostają nałożone licówki. Stomatolog oceni stan pacjenta i określi, które obszary wymagają leczenia kanałowego, leczenia odtwórczego, leczenia protetycznego itp.

Ostatnim etapem leczenia jest założenie licówek. Często przed założeniem licówek wykonuje się zabieg higienizacji i wybielania zębów. Dzięki temu zęby nie pokryte licówkami będą wyglądały równie biało jak te, które są.

Licówki porcelanowe: cena waha się od kilkuset złotych za każdy ząb (300-500 zł). Wartości te są przybliżone i mogą się różnić o kilkadziesiąt do kilkuset złotych w zależności od lokalizacji i preferencji danej placówki. Średnia cena zabiegu licówki kompozytowe wynosi 674 złotych.

Gdzie mogę założyć licówki w Krakowie?

Klinika CDC w Krakowie oferuje swoim pacjentom licówki porcelanowe. Z tego typu licówek korzysta wiele osób i gwiazd telewizyjnych. Są one mocowane bezpośrednio do szkliwa bez wcześniejszego szlifowania zębów. Pozwala to zachować naturalne zęby i nie powoduje dyskomfortu. W efekcie uzyskuje się uśmiech w stylu Hollywood. Więcej na temat licówek można znaleźć tutaj: cdcstomatologia.pl/licowki.html.

Przeciwwskazania

Założenie licówek podlega ograniczeniom, tak jak każdy inny zabieg stomatologiczny. Niektóre przeciwwskazania obejmują bruksizm, czyli zgrzytanie zębami może być spowodowane chorobą dziąseł, podatnością na próchnicę lub złym stanem zębów. Niedostateczna ilość szkliwa spowodowana złymi nawykami, bulimią lub chorobami uwarunkowanymi genetycznie. Licówki nie mogą być założone na zęby o złej higienie jamy ustnej lub na zbyt krótkie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *