Sposoby na zdrowe ciało i urodę – naprawdę skuteczne

Wiele osób zastanawia się, czy jedyną szansą na zatrzymanie czasu są zabiegi medycyny estetycznej. Ta dziedzina niezwykle się rozwinęła w ostatnich dekadach i  dziś oferuje nam najróżniejsze zabiegi, nawet bez użycia skalpela, które mają działać cuda. Czy istnieją jednak inne sposoby na zachowanie zdrowego i pięknego ciała? Podpowiadamy!

W dzisiejszych czasach dbanie o zdrową i zachwycającą sylwetkę jest paradoksalnie łatwiejsze i trudniejsze, niż kiedyś. Z jednej strony mamy szeroki wachlarz produktów, po które możemy sięgać. Z drugiej jednak – w związku z tym czeka na nas wiele pułapek. Nie każda żywność, która wydaje się być zdrowa – taka właśnie jest i nie wszystkie kosmetyki, które mają nam pomagać, faktycznie to robią. Jak ominąć zasadzki?

Mądre zakupy spożywcze

Gdy wybierasz się do sklepu, warto dobrze się do tego przygotować. Nie rób zakupów w pośpiechu, bo ten jest złym doradcą. Znajdź czas na to, aby powoli przechadzać się po alejkach i móc skupić się na każdym produkcie, który chcesz kupić. Postaw przede wszystkim na żywność jak najmniej przetworzoną. Nie kupuj gotowych dań. To wcale nie są domowe obiady, bo w swoim składzie na ogół zawierają całą tablicę Mendelejewa. Kupuj produkty, z których samodzielnie wykonasz np. obiad.

Pułapki mogą czaić się nawet w mięsie mielonym. Wystarczy, że spojrzysz na jego skład. Jeśli jest tam więcej, niż mięso, lepiej będzie odłożyć produkt i samodzielnie zmielić np. pierś z kurczaka w domu lub poprosić o to obsługę mięsnego.

Pamiętaj o tym, aby spożywać przynajmniej 1,5 litra wody dziennie. Raz pij źródlaną, raz mineralną. To pozwoli Ci zachować stabilność mikroelementów w Twoim organizmie.

Postaw na dobrą pielęgnację

Dobra pielęgnacja nie oznacza tej najdroższej, gdy musisz wydać 400 zł na krem. Nie musisz być kosmetologiem i znać się na składzie, a niestety zdarza się, że te najdroższe specyfiki niezbyt wiele robią dla naszej skóry. Postaw na konkretne składniki, które umieszczane są w preparatach, a ich działanie potwierdzone jest naukowo. Takim składnikiem będzie rybi kolagen. Sam kolagen występuje naturalnie w naszym organizmie. Ze względu na jego strukturę trudno byłoby jednak dostarczać go ciału od zewnątrz. Potrzebujemy do tego celu czegoś drobniejszego.

Rybi kolagen https://kolagen.pro/ z łatwością przenika ściany skóry, przedostając się do ich głębszych warstw. Składnik ten znajdziemy w certyfikowanych kremach na dzień i na noc, serum, żelach myjących, balsamach czy peelingach. Tak kompleksowa pielęgnacja zapewni Ci jędrną skórę, poprawę owalu twarzy, zwiększony poziom nawilżenia oraz spłycenie drobnych zmarszczek. Będziesz wyglądać młodo i promiennie. W połączeniu z odpowiednią dietą, uzyskasz rezultaty, o jakich marzysz.

Swój organizm możesz wspomagać też od wewnątrz spożywając kolagen w proszku. Wystarczy wymieszać go z wodą lub ulubionym napojem i pić regularnie. Wpłynie on na całe ciało, poprawiając kondycję stawów, narządów wewnętrznych, przyspieszy gojenie się ran i zapewni skórze odpowiedni poziom nawilżenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *