Preparat odżywczy Nutridrink – kiedy go stosować?

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego znajduje zastosowanie tam, gdzie z różnych powodów nie ma możliwości stosowania zdrowej, zrównoważonej diety w formie tradycyjnej. Stosuje się wtedy preparaty doustne Nutridrink, które pomagają w zapobieganiu niedożywienia organizmu oraz zwalczaniu jego skutków. Ich wartościowy skład pomaga w uzupełnianiu powstałych w organizmie niedoborów i regeneracji niedożywionego oraz wyniszczonego chorobą organizmu.

Preparaty odżywcze Nutridrink mają płynną konsystencję, co ułatwia ich podaż osobom starszym, małym dzieciom, a także pacjentom z utrudnionym przeżuwaniem i przełykaniem. Sporą zaletą są też różne warianty smakowe, dzięki którym łatwiej sprostać preferencjom pacjentów o różnych upodobaniach.

Preparaty doustne Nutridrink u osób starszych

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego znajduje zastosowanie u różnych grup pacjentów, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą zaspokoić dobowego zapotrzebowania organizmu na niezbędne składniki odżywcze. Jedną z takich grup są osoby starsze, które w momencie utraty apetytu odmawiają przyjmowania posiłków. Takie zachowanie może być skutkiem występowania różnych schorzeń. Pojawia się na przykład w przebiegu choroby Alzheimera lub w wyniku starczej demencji. Preparaty Nutridrink okazują się wtedy skuteczną metodą na walkę z niedożywieniem seniora oraz sprzymierzeńcem w uzupełnianiu ewentualnych niedoborów. Pomagają zapobiegać nadmiernej utracie masy ciała, a także dbać o dobrą kondycję osób starszych pomimo ich podeszłego wieku.

Inne wskazania do stosowania preparatów odżywczych

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego znajduje jednak znacznie szersze zastosowanie. Preparaty Nutridrink nieocenione okazują się podczas opieki nad osobami ciężko chorymi, a także w trakcie rekonwalescencji po niektórych operacjach i przebytych chorobach. Stosuje się je między innymi u osób chorych na mukowiscydozę, stwardnienie rozsiane, a także nowotwory. Często preparaty Nutridrink wykorzystuje się w celu uzupełniania diety pacjentów oraz wzmocnienia organizmu osłabionego chorobą. Wskazaniem jest też problem z przeżuwaniem i połykaniem u pacjenta, a także anoreksja.

Stosowanie żywności Nutridrink pomaga w dostarczaniu do organizmu niezbędnych składników odżywczych pomimo ograniczenia lub braku możliwości przyjmowania posiłków w tradycyjnej formie. Zawarte w preparatach białka, węglowodany, tłuszcze, minerały oraz witaminy uzupełniają deficyty organizmu i wspierają jego regenerację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *