Przyjazne dla środowiska pieluchy Bambo Nature – sprawdź je!

 

Dobrej jakości pieluszki lub pampersy będą towarzyszyć nam od urodzenia dziecka aż do chwili, kiedy nauczy się korzystać z toalety i nie będzie się moczyć w nocy. Pieluchy będą się zmieniać w zależności od wieku i wagi dziecka, ale zawsze muszą być chłonne i przyjazne dla skóry. A takie są pieluchy Bambo Nature.

Pieluszki jednorazowe są bardzo wygodne – wystarczy zdjąć brudną pieluszkę, przetrzeć lub umyć skórę dziecka i założyć nową pieluszkę. Każdego dnia przewija się dziecko przynajmniej kilka razy. Nie trudno sobie wyobrazić, ile w ten sposób generujemy odpadów. Warto mieć do na uwadze, zwłaszcza że pieluchy rozkładają się przez wiele lat. Kiedy będziemy szukać idealnego produktu, spójrzmy na pieluchy Bambo Nature. Nie tylko są wygodne w użytkowaniu, ale i przyjazne dla środowiska.

Dlaczego warto zainwestować w te pieluchy?

Sekret  tych pieluszek tkwi w materiale, z jakiego są wykonane. Tkanina jest miękka i przyjemna w dotyku, a przy tym hipoalergiczna, więc pieluszki możemy zakładać dziecku już od urodzenia. Ponadto pieluszki Bambo Nature są przewiewne i chłonne, więc cała wilgoć pozostaje w pieluszce, a ubranka są suche. Na skórze maluszka nie pojawią się żadne odparzenia ani podrażnienia. Pieluszki wygodnie się zakłada i zdejmuje, co docenią wszyscy rodzice.

W trosce o środowisko

Pieluchy Bambo Nature są propozycją wartą uwagi, jeśli ważny jest dla nas los planety. Wspomnieliśmy o tym, że jednorazowe pieluszki generują całe tony odpadów. Chcąc mieć wpływ na to, co po nas zostanie, powinniśmy stawiać na produkty, które będą w jak największym stopniu przyjazne środowisku. Aby mieć pewność, że pieluchy takie właśnie są, należy zweryfikować, czy na opakowaniu są informacje dotyczące uzyskanych certyfikatach. W przypadku Pieluch Bambo Nature potwierdzeniem jakości i tego, że są one biodegradowalne, jest certyfikat Skandynawskiego Znaku Ekologicznego i certyfikat duńskiego Stowarzyszenia Astma-Allergi Danmark.

Pieluchy Bambo Nature dla noworodka i starszaka

Te pieluszki zaprojektowano w taki sposób, by ich użytkowanie sprawdziło się u dzieci w różnym wieku. U noworodków zwracamy uwagę przede wszystkim na to, by pieluszka była delikatna dla skóry i dobrze przylegała, co zapobiegnie przeciekaniu. Natomiast u starszego dziecka, które raczkuje, a później samodzielnie chodzi, ważna jest większa chłonność i wygoda w tracie poruszania. W jednym i drugim przypadku pieluchy Bambo Nature sprawdzą się świetnie.

Dostępne są w wielu różnych wariantach, dzięki czemu możemy wybrać model dopasowany do potrzeb i wagi naszego dziecka. Najmniejsze są dla dzieci ważących 1-3 kg, a największe 35-50 kg. W przypadku większych rozmiarów rozróżnia się produkty dla chłopców i dla dziewcząt. W ten sposób producent daje gwarancję, że pieluszki odpowiadają anatomii ciała. Bez względu na to, który wariant pieluch wybierzemy, wszystkie łatwo się zakłada, nie zsuwają się i dobrze się utrzymują. Dla starszych dzieci możemy wziąć pod uwagę pieluchomajtki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *