Duży brzuch po porodzie

Duży brzuch po porodzie – dieta na płaski brzuch oraz ćwiczenia

Duży brzuch po porodzie zdarza się często i zazwyczaj Panie w takim wypadku zadają sobie pytanie, czy to normalne i jak się go pozbyć. Płaski brzuch po porodzie – tak, to możliwe. Nie licz jednakże, iż natychmiast po korzeniach dziecka wskoczysz w niewielkie biodrówki. Nim to nadejdzie, ludzie mogą ci ustępować miejsca. To normalne oraz na szczęście potrwa niezwykle krótko. Natychmiast po porodzie twój brzuch znacznie się spłaszczy, jednakże nie od razu będzie wyglądał tak jak niegdyś oraz z pewnością daleko mu będzie do ideału.

Skóra

Wygląd brzucha tuż po porodzie poniekąd zależy od nas. To, co możemy dla siebie zrobić, aby zapobiec rozstępom to właściwa pielęgnacja skóry w okresie ciąży. Bardzo istotne jest, aby niejednokrotnie ją smarować oraz nawilżać. Niestety, nie zawsze zapewnia to doskonałe efekty, lecz z pewnością obniża zagrożenie występowania rozstępów.

Otyłość brzuszna po porodzie: podstawy

Za podstawową podstawę otyłości brzusznej u pań po porodzie przyjmuje się rozstęp mięśni prostych brzucha. Są to mięśnie przebiegające pionowo poprzez środek brzucha. Podczas ciąży rozchodzą się one na boki, wyznaczając miejsce dla powiększającej się macicy. Po porodzie mięśnie powinny wrócić do stanu naturalnego. Kiedy tak się nie stanie, mówimy wówczas o rozstępie, lub także przepuklinie mięśni prostych. Przypadłość ta służy rozrostowi tkanki tłuszczowej oraz straty odpowiedniej sprężystości oraz kształtu brzucha. Inną podstawę stanowi pojawienie się schorzeń hormonalnych. Nasz układ hormonalny w ogromnej mierze kieruje odpowiednim rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej w organizmie. Zaburzenie stabilności estrogenowo–progesteronowej zakłóca dystrybucję tłuszczu w organizmie oraz wywołuje składanie się go na brzuchu.

Zatrzymanie płynów

Jedną spośród podstaw nadal uwydatnionego brzucha natychmiast po porodzie jest retencja (zahamowanie) płynów. Może minąć miesiąc oraz więcej nim macica i mięśnie z powrotem się „skurczą”, wytracając przy tymże nadmiar płynów. Niestety zdarza się, iż kiedy minie tenże czas niejednokrotnie okazuje się, iż brzuch nadal jest miękki oraz obwisły.

Doskonała figura po ciąży – czy to realne?

Stopniowo zbliżasz się do wagi sprzed ciąży oraz wszystko byłoby dobrze, jeśli nie ogromny brzuch po porodzie, jaki nie chce powrócić do własnego dotychczasowego rozmiaru. W powrocie do formy sprzed ciąży nie pomaga także oglądanie zdjęć gwiazd ze zgrabną figurą już parę tygodni po porodzie. I jak tutaj nie mieć doła? Przede wszystkim nie przejmuj się tymże, jak wygląda znana wokalistka lub aktorka. Weź pod uwagę, iż każdy organizm oraz figura jest odmienna, więc nie należałoby się w tymże zakresie do nikogo porównywać.

Ile czasu po porodzie zajmie powrót wielkości brzucha do normy?

Wszyscy słyszeliśmy historie o mamach, jakie odzyskały kształt ciała sprzed ciąży w przeciągu paru tygodni od porodu. Choć jest to możliwe, nie dzieje się tak w wypadku większości matek. Pamiętaj, iż twoje ciało może znacząco zmienić kształt po ciąży, natomiast każda kobieta ma odmienną genetykę oraz warunki. Dla poszczególnych z nich może być na prawdę ciężko powrócić do własnej dokładnej wagi bądź kształtu sprzed ciąży. Wytrwałość w tymże sensie jest środkiem do sukcesu. Napinanie mięśni brzucha trwało dziewięć miesięcy, żeby zmieścić dziecko, zatem nie należy spodziewać się doskonałych rezultatów z dnia na dzień.

Należy się spodziewać, iż może to zająć to trochę czasu, niejednokrotnie dłużej aniżeli się spodziewasz, aby znowu się obkurczyły. Pamiętaj jednakże, iż nie powinnaś dążyć na siłę do owego, aby wrócić do własnej wagi sprzed ciąży, aż do blisko sześciu miesięcy po narodzeniu dziecka. W tymże okresie organizm dostosowuje się do nowych warunków, natomiast karmione dziecko potrzebuje wyjątkowej opieki.

Brzuch po porodzie – dieta oraz ćwiczenia

Brzuch po porodzie naturalnym oraz po cesarskim cięciu będzie się od siebie różnił. Odmiennie będzie zachowywała się skóra po interwencji operacyjnej. Tymże paniom będzie też zdecydowanie trudniej powrócić do pracy ruchowej, ponieważ wymagają więcej czasu na odnowę aniżeli kobiety rodzące naturalnie. Po porodzie naturalnym kobieta może rozpocząć robić ćwiczenia fizycznie po blisko 6 tygodniach od porodu. Jednakże wszystko zależy od osoby, poniektóre panie powracają do ćwiczeń zdecydowanie wcześniej (chociażby dwa tygodnie po porodzie). U pań po cesarce tenże czas zdecydowanie się przedłuża oraz zależy przede wszystkim od owego, jak goi się rana na brzuchu. Rana nie może boleć oraz musi być zupełnie zagojona, natomiast kobieta musi się czuć dobrze oraz na siłach.

Dieta na płaski brzuch po porodzie

Ekstremalna dieta tuż po porodzie nie jest właściwie możliwa. Czas połogu znaczy karmienie piersią, natomiast to nie najlepszy okres na odchudzanie się. Dziecko wymaga ważnych elementów pokarmowych, białka oraz tłuszczu. Obwisły brzuch po ciąży można jednakże subtelnie ujędrnić oraz zminimalizować jego obszar za pomocą diety. W okresie połogu należy zupełnie zrezygnować ze spożywania jedzenia typu fast-foody, i również potraw opiekanych na głębokim tłuszczu, mocnych i ciężkostrawnych. Oddziałują negatywnie nie jedynie na brzuch, lecz przede wszystkim na zdrowie karmionego dziecka. W tymże czasie poleca się wypijanie ogromnej ilości wody mineralnej, spożywanie warzyw oraz owoców i chudego mięsa (najlepiej gotowanego bądź duszonego).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *