Resweratrol – kiedy i dlaczego warto go suplementować?

Resweratrol to pojęcie, które zdecydowanej większości z nas może się wydać nieco enigmatyczne. Tymczasem okazuje się, że jest to nazwa związku, który może mieć dobroczynny wpływ na stan naszego zdrowia i samopoczucia. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się czegoś na jego temat. W szczególności należy zapoznać się z jego właściwościami. Wówczas będziemy mogli ocenić, czy ma on szansę nam pomóc, czy też nie.

Resweratrol – najważniejsze informacje

Jak już zaznaczono, resweratrol to nic innego jak pewien związek, który może pozytywnie wpłynąć na organizm ludzki. Zalicza się go do grupy flawonoidów. Warto mieć świadomość tego, że jego budowa jest nieco zbliżona do żeńskich hormonów, określanych mianem estrogenów. Wykazuje on naprawdę wysoką aktywność biologiczną. Związek ten syntetyzują rośliny przede wszystkim pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Warto mieć świadomość tego, jakie są jego najpowszechniejsze naturalne źródła. Otóż przede wszystkim, związek ten znajdziemy w winogronach. To właśnie te owoce są najbogatszym źródłem resweratrolu. Spore ilości tego cennego związku znaleźć można również w orzeszkach ziemnych. Dosyć bogatą skarbnicą wspomnianego związku jest również czarna porzeczka. Koniecznie musi być ona jednak spożywana ze skórką. Resweratrolu należy poszukiwać także w owocach morwy białej. Warto jednak mieć świadomość tego, że zarówno w orzeszkach, jak i w porzeczkach czy morwie znajduje się zdecydowanie mniej resweratrolu niż w winogronie.

Jakie właściwości posiada resweratrol?

Resweratrol to związek, który charakteryzuje się wieloma dobroczynnymi właściwościami. Przede wszystkim, charakteryzuje go silne działanie antyoksydacyjne. Dzięki temu, związek ten okazuje się niezmiernie pomocny w walce ze szkodliwymi wolnymi rodnikami. Na tym jednak nie koniec jego dobroczynnych właściwości. Okazuje się on także przydatny w walce z nadciśnieniem, a także ze zbyt wysokim poziomem tak zwanego złego cholesterolu we krwi.

Komu szczególnie przyda się suplementacja resweratrolu?

Ze względu na swoje dobroczynne właściwości, w niektórych przypadkach zaleca się suplementowanie resweratrolu. Najlepiej byłoby oczywiście dostarczać sobie ten cenny związek wraz z pożywieniem. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Na szczęście, w aptekach stacjonarnych oraz internetowych można znaleźć całkiem sporo ciekawych suplementów o naturalnych składach. O ich zażywaniu powinny pomyśleć osoby zmagające się z wysokim poziomem cholesterolu we krwi. Związek ten może pomóc także osobom, które borykają się z różnego rodzaju stanami zapalnymi. Wydaje się więc, że jego suplementacja będzie wskazana osobom cierpiącym na różnego rodzaju infekcje. Te nawracające mogą świadczyć o upośledzonej odporności. Warto byłoby zatem zastanowić się nad tym, w jaki sposób możemy ją wzmocnić. Każdy z nas musi mieć jednak na uwadze to, że dla zachowania zdrowia konieczne jest prowadzenie odpowiednio zbilansowanej diety. Żaden suplement nam jej nie zastąpi. Dobrze byłoby także regularnie uprawiać jakąś aktywność fizyczną.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *