Dieta ketogeniczna

Dieta ketogeniczna – jadłospis z internetu czy od dietetyka?

Dieta ketogeniczna, bez najmniejszych wątpliwości, może być uznawana za najpopularniejszą dietę roku 2020. Jej zdrowotne właściwości i znakomite efekty, które można dzięki niej osiągnąć, zachęcają do tego, by rozpocząć nowy sposób odżywiania i zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę. Coraz więcej osób poszukuje w Internecie informacji o diecie keto, takich jak chociażby zasady diety niskowęglowodanowej czy przykładowy jadłospis diety ketogenicznej. Z łatwością można zauważyć, że popularność tej diety wpływa na to, że pojawia się coraz więcej stron internetowych, które oferują darmowe jadłospisy, a nawet płatne plany żywieniowe. Czy warto z nich korzystać? Czy przykładowy jadłospis diety ketogenicznej znaleziony w Internecie jest godny uwagi? A może lepiej skorzystać z usługi dietetyka, który ułoży plan posiłków indywidualnie?

Jadłospisy ketogeniczne z internetu

Jadłospisy dostępne w Internecie można podzielić na dwa rodzaje: płatne i darmowe. Wśród wielu darmowych planów posiłków można znaleźć takie, które są naprawdę wartościowe i którymi można się kierować przechodząc na dietę ketogeniczną. Początkującym osobom ciężko jednak znaleźć jadłospisy zawierające dania, które w 100% spełniają kryteria diety keto. Zdarza się bowiem, że niektóre dania nie mają wiele wspólnego z żywieniem ketogenicznym albo zawierają pojedyncze składniki, które w diecie niskowęglowodanowej nie powinny się znaleźć. Warto więc mieć na uwadze, że darmowe plany posiłków mogą wprowadzać w błąd i że osoba początkująca, całkowicie nieświadomie, może jeść nie do końca zgodnie z ideą diety ketogenicznej.

Drugi typ jadłospisów to te, które udostępniane są za opłatą. Istnieje wiele stron, które umożliwiają zamówienie indywidualnego planu żywieniowego, ale bardzo często okazuje się, że strony te są zautomatyzowane i mają niewiele wspólnego z prawdziwym, indywidualnie układanym planem posiłków. Klient podaje różne informacje, jak wiek, waga, waga docelowa, wzrost, składniki i typy pokarmów, które chciały wykluczyć, a specjalne oprogramowanie automatycznie generuje propozycję jadłospisu. Nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że oferta nie obiecuje klientowi, że jego jadłospis zostanie przygotowany przez dietetyka, a nie przez automat.

Jadłospis diety ketogenicznej od dietetyka

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego dietetyka, który naprawdę poświęci trochę swojego czasu, by przygotować indywidualny jadłospis dla każdego ze swoich podopiecznych. Każdy organizm jest inny i potrzebuje indywidualnego podejścia. Często jest tak, że dietetyk na podstawie szczegółowego wywiadu jest w stanie dopasować plan żywienia w taki sposób, że będzie on w pełni odpowiadał podopiecznemu. Ankiety w automatycznie generowanych jadłospisach nie są w stanie przewidzieć każdego pytania i każdej odpowiedzi. Dietetyk jest natomiast w stanie podczas rozmowy uściślić różne zagadnienia, zdobyć informacje uzupełniające, które mogą mieć znaczący wpływ na to jak będzie wyglądał plan żywieniowy.

Bardzo dobrą opcją są indywidualne jadłospisy diety ketogenicznej układane na 7 czy 14 dni, ponieważ podopieczny może zgłosić dietetykowi które dania mu nie odpowiadają, a które spełniają jego oczekiwania. Dzięki temu specjalista żywienia ketogenicznego może modyfikować jadłospisy na bieżąco, proponować dania zgodne z oczekiwaniami i preferencjami podopiecznego. Nic nie zastąpi kontaktu i rozmowy z żywym człowiekiem, a w przypadku diety wsparcie doświadczonego i kompetentnego dietetyka jest naprawdę na wagę złota.

Warto korzystać z pomocy dietetyka zwłaszcza na początku. Później, wraz ze wzrostem poziomu wiedzy o diecie keto i sposobie komponowania zdrowych posiłków, można samodzielnie przygotowywać jadłospis na kolejne dni.

Kliknij tutaj, by przejrzeć przykładowe dania, na podstawie których możesz przygotować dobry jadłospis na diecie ketogenicznej. Prezentowane przepisy mogą stanowić inspirację i bazę do tworzenia Twoich własnych przepisów na dania zgodne z zasadami diety niskowęglowodanowej. Oferowane przepisy zostały przygotowane przez certyfikowanego dietetyka ketogenicznego. Możesz również skorzystać z profesjonalnej pomocy eksperta, który ułoży indywidualny jadłospis, zgodny z Twoimi preferencjami, alergiami czy oczekiwaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *