Rutinoscorbin w ciąży

Rutinoscorbin w ciąży – czy można brać rutinoscorbin w ciąży?

Rutinoscorbin w ciąży – czy można go brać? Wiele osób się nad tym zastanawia. Jednakże rutinoscorbin, jest w pełni bezpieczny w okresie ciąży, ponieważ jest to nic innego, aniżeli kompleks witamin, które przecież w ciąży są niezbędne ciężarnej. Rutinoscorbin to środek o zintegrowanym oddziaływaniu rutozydu, jaki pobudza naczynia krwionośne, oraz witaminy C, funkcjonującej przeciwutleniająco. Środek jest często wykorzystywany w przeziębieniach oraz zakażeniach wirusowych.

Rutinoscorbin jest dostępny bez recepty. Przeciwwskazaniem do stosowania środka Rutinoscorbin jest wrażliwość na którykolwiek składnik środka. Osoby z kamicą dróg moczowych bądź skłonnością do tworzenia złogów mineralnych w układzie moczowym, ze zbytnim wydzielaniem kwasu szczawiowego w moczu, dną, cystynurią, i również w stanach hipokaliemii oraz hiperkalcemii nie powinny stosować ogromnych ilości witaminy C (powyżej 1 g na dzień).

Co zawiera oraz jak działa Rutinoscorbin?

Jest to środek złożony zawierający rutynę (odmienna nazwa rutyny to rutozyd) i witaminę C (kwas askorbinowy). Rutyna jest naturalnie występującym roślinnym związkiem flawonowym (jej część składa się z dwucukru i kwercetyny, zwykle występującej pochodnej flawonu). Przejawia oddziaływanie osłonowe na naczynia krwionośne i wartości przeciwutleniające. Obniża drożność ścian naczyń włosowatych, pobudza je oraz funkcjonuje przeciwobrzękowo. Poprawia stan rozciągnięcia ścian naczyń żylnych oraz przepływ krwi.

Przejawia również oddziaływanie przeciwzapalne. Jako antyoksydant, rutyna zmniejsza niekorzystny wpływ wolnych rodników i zmniejsza utlenianie witaminy C rozszerzając jej oddziaływanie. Ponadto, rutyna oddziałuje na podniesienie przyswajania zawartej w środku witaminy C. Witamina C (kwas askorbinowy) jest potrzebna w wielu zmianach metabolicznych (identycznie jak rutyna jest antyoksydantem, zabezpiecza przed oddziaływaniem wolnych rodników, uczestniczy w mechanizmach oksydowania oraz obniżki, bierze m. in. udział w biosyntezie kolagenu, kwasu foliowego, hormonów kory nadnerczy, umożliwia wchłanianie żelaza).

Co ukrywa w sobie tabletka Rutinoscorbinu?

Ile witaminy C zawiera Rutinoscorbin? Jedna tabletka Rutinoscorbinu zawiera 25 mg rutozydu i 100 mg kwasu askorbinowego. Obie owe substancje to naturalne antyoksydanty. Powiązane ze sobą w formule jednego środka zabezpieczają się nawzajem przed utlenieniem oraz stratą aktywności biologicznej, co więcej – zwiększają wzajemnie własne wartości prozdrowotne. Rutyna to bioflawonoid roślinny, jakiego naturalnymi centrami są m.in. cytrusy, jabłka, wiśnie, morele oraz brzoskwinie, marchewka, bataty, pomidory. Rutyna to podstawa niesyntetyzowana poprzez organizm człowieka, więc jej dostarczenie z zewnątrz zapewnia szereg zalet prozdrowotnych. Najistotniejszą spośród nich jest bardzo pozytywny wpływ na hermetyczność ścian naczyń krwionośnych. Przeciwdziała z tenże sposób postępowi zapalenia żył lub obrzęków kończyn, hamuje rozwój blaszki miażdżycowej i zwiększa sprężystość naczyń krwionośnych oraz czyni je bardziej wytrzymałymi na naruszenia mechaniczne. Dodatkowo rutyna ma pozytywny wpływ na regulację ciśnienia krwi i ochronę arteriosklerozy na drodze ograniczenia oksydowania cholesterolu.

Rutinoscorbin – środki ostrożności

Poza przytoczonymi wcześniej przeciwwskazaniami, należy zachować również uwagę podczas stosowania Rutinoscorbinu, kiedy naszym kłopotem jest zbytnie wytwarzanie kwasu szczawiowego, dolegliwości związane ze schorzeniami metabolizmu kwasu moczowego, cystynuria, zmniejszenie natężenia potasu we krwi oraz zwiększenie natężenia wapnia. Należy także poinformować specjalistę o stosowaniu owego środka, kiedy zlecił nam badania na obecność cukru w moczu oraz krwi utajonej w kale, gdyż Rutinoscorbin może przekłamać rezultaty badań. Rutinoscorbin może także wchodzić w interaktywności z pozostałymi środkami. Zwiększa oddziaływanie paracetamolu oraz kumarynowych środków przeciwzakrzepowych, podnosi przyswajanie metali, może także podnosić szkodliwe oddziaływanie kwasu acetylosalicylowego na żołądek, natomiast wykorzystywany razem ze środkami przeciwbakteryjnymi może wywoływać tworzenie się kryształów w moczu. Rutinoscorbin nie oddziałuje na prowadzenie samochodów oraz obsługiwanie maszyn, jednakże nie określono jego bezpieczeństwa dla pań w ciąży oraz mam karmiących piersią.

Rutyna pomaga przeciwdziałać arteriosklerozie

Rutyna to flawonoid pochodzenia roślinnego. Po raz pierwszy wydzielono ją z liści ziela ruty ogrodowej, stąd także taka jej nazwa. Duże centrum rutyny mamy w owocach, szczególnie w cytrusach jak również w warzywach (marchewka, cebula, pomidory, słodkie kartofle). Źle bywa określana witaminą P bądź B13. Rutozyd przedłuża oddziaływanie witaminy C, opóźniając jej utlenianie. Znajdujące się w liściach ruty flawonoidy, zwłaszcza rutyna, zabezpieczają ściany naczyń krwionośnych, podnoszą sprężystość, jak także obniżają łamliwość oraz możliwość naruszenia. W połączeniu z witaminą C rutyna działa przeciwszkorbutowo. Na szkorbut dawno często chorowali marynarze, wypadały im przy tymże zęby. Blokuje ona aktywność hialuronidazy, może więc oddziaływać na regulację drożności ścianki komórki, i zatem jest uszczelniaczem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *