Szukaj
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
Strona główna » Dieta » Zumba – idealna metoda odchudzania

Zumba – idealna metoda odchudzania

Zumba jest tańcem łączącym w sobie elementy tańca latynoamerykańskiego oraz ćwiczeń fitness. To bardzo energiczny sport, który przede wszystkim generuje doskonałą zabawę. Jak uczynić z niego sposób na schudnięcie?

 

Odchudzanie przez zabawę

Myli się ten, kto myśli, że w odchudzaniu chodzi o katowanie się dietami i ćwiczeniami. Że przy ćwiczeniach mają być pot, ból i łzy, by były one efektywne. Prawda jest taka, że w odchudzaniu najważniejsze jest, by odnaleźć swoją własną drogę. Dla jednego będzie to zapisanie się na treningi siatkówki, dla innego – taniec towarzyski. Jedni wolą samotne bieganie po parku, inni ćwiczenia w grupie. Ważne, by wybrać rodzaj aktywności fizycznej, który nam najbardziej odpowiada. Wtedy chudnięcie będzie efektem ubocznym świetnej zabawy.

Na czym polega zumba

Zumba to wspólne, grupowe tańce przy energicznej muzyce. To wygibasy, podskoki, wymachy ramionami i inne ruchy. Pozwalają one energicznie poruszać się całemu ciału. To coś na wzór fitnessu, tylko jeszcze bardziej energicznego i wesołego. Zumba wymaga dobrej koordynacji pracy rąk i nóg i skupienia. To dlatego jest tak dobrą metodą na odchudzanie. Wchodząc na salę taneczną, zapominamy o wszystkich dotychczasowych problemach. Włącza się muzyka i wszyscy uczestnicy zaczynają energicznie ćwiczyć.

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

Zumba na odchudzanie

Biorąc się na poważnie za odchudzanie, trzeba pomyśleć nie tylko o korzystnej diecie, ale również o aktywności fizycznej. Nie wolno jednak poddawać się temu, co robią wszyscy – chyba że naprawdę sprawia nam to przyjemność. Wybierzmy rodzaj aktywności fizycznej, który naprawdę jest dla nas przyjemny. Taniec jest właśnie tym idealnym sportem dla wielu ludzi. Pozwala przebywać w grupie, gdzie człowiek czuje się raźniej i ma wsparcie innych. Ruszanie się w rytm muzyki nie tylko wyzwala energię, ale również poprawia nastrój. Godzina tańca i można poczuć się zrelaksowanym i pełnym energii pomimo spalonych właśnie setek kalorii. Zumba intensywnie angażuje wszystkie mięśnie ciała do ruchu, zmuszając je do podskoków, wymachów i innych czynności. To kilkadziesiąt minut naprawdę intensywnego wysiłku, podczas którego nie odczuwamy, że się męczymy. Zamiast stale myśleć o tym, czy dorównujemy innym, po prostu dobrze się bawimy!

W zumbie nie ma miejsca ani czasu na myślenie o spalanych kaloriach. Jest fajna muzyka, dobra zabawa i mnóstwo śmiechu. Dzięki temu kalorie spala się naprawdę mimochodem. Podczas godziny zumby spala się około 450 kcal, czyli tyle co podczas joggingu. Jeśli nie lubimy monotonnego biegania w samotności, to zumba jest idealną propozycją. Aby zdrowo schudnąć ćwicząc zumbę, wystarczy godzina treningu trzy razy w tygodniu! Zumba nie tylko wyszczupla ciało, ale uelastycznia mięśnie, ujędrnia pośladki i wzmacnia kondycję. Dzięki niej już po kilku treningach przestaniesz mieć problemy z podbiegnięciem do autobusu bez zadyszki. Po pewnym czasie regularne treningi przestaną ci sprawiać jakikolwiek wysiłek, a będą tylko i wyłącznie sposobem na to, by się rozruszać po całym dniu spędzonym w pracy.

loading...
loading...

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

*

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Akceptuję Polityka prywatności i polityka cookies.